close
Kitlesel Fonlama Kampanyaları

Prynt İle Akıllı Telefonunuzu Şipşak Fotoğraf Makinesine Çevirin

Joseph Nicéphore Niépce 1826 yılında tarihteki ilk fotoğrafı çekmek için Obscura kamerasının tuşuna bastığından beri fotoğrafçılık çok değişti. Artık sadece anı yakalamak ya da değerli hatıraları kaydetmek için fotoğraf çekmiyoruz. Günlük iletişimimizde bile bu görsel aracı kullanıyoruz.

Ancak bazen yavaşlamak, hatta geri atmak güzeldir. O zaman kendimize şunu soralım: Son zamanlarda keşke duvarıma asabilseydim dediğin bir fotoğraf çektin mi? Akıllı telefonunla çektiğin için asamadığın… Keşke şipşak kameram olsaydı dediğin…

Böyle bir şey yaşadıysan Prynt’i sevmemen için sebep yok. iPhone ve Android telefonlar için ilk şipşak makine kılıfı Prynt, fotoğrafları elle tutulur hale getirmek için artırılmış gerçeklik teknolojisinden faydalanıyor. Telefonunu cihazın içine yerleştir, deklanşöre bas ve basılı fotoğrafın saniyeler içinde elinde olsun!

Harika bir tasarıma sahip olan Prynt aynı zamanda oldukça işlevsel. Farklı telefon tiplerine uymasının yanında sahip olduğunuz modele göre değiştirilebilir. Telefonunuzu değiştirseniz bile başka bir Prynt kılıfına ihtiyacınız olmaz. Sadece yeni modele göre bir iki ufak ayarlama yapmanız yeterli.

Fotoğraflar içinde mürekkeple gelen özel bir kağıda basılıyor. Her cihaz 10 adet kağıtla geliyor. Ufak ücretler karşılığında daha fazla kağıt alabiliyorsunuz.

Kitlesel fonlama yoluyla hayata geçen Prynt, kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. 50 bin dolar fon toplamak hedefiyle yola çıkan proje 9 binin üzerinde kişinin desteğiyle 1,5 milyon doların üzerinde fon elde etti. Prynt 150 dolardan satışa sunuluyor.

Yorum Gönder

three × three =