close
Kitlesel Fonlamaya Dair İpuçları

Mükemmel Prototip Oluşturmanıza Yardımcı Olacak 5 Kitap

Kitlesel fonlama, girişimciler için iş geliştirme ve ürün yönetimi gibi konularda epey öğretici bir deneyim. Başarılı olsun olmasın bir kitlesel fonlama kampanyası yürütmek, başka yerde öğrenemeyeceğiniz pek çok şeyi öğretir. Ürün geliştirme ve prototip oluşturma bu değerli şeylerin başında geliyor.

Örneğin Arıkovanı üzerinden bir kitlesel fonlama kampanyası başlatmak için, elinizde ürününüze ait çalışan bir prototip olması gerekiyor.
Bir ürünün nasıl geliştirilmesi veya nereden başlanması gerektiği konusunda emin değilseniz, bunu öğrenmenin en iyi yolu profesyonellerden yardım almaktır. Bu nedenle, değerli zamanınızı boşa harcamayın ve okumaya başlayın.

İşte ürün geliştirme, tasarım ve prototipleme üzerine 5 kayda değer kitap önerisi:

Prototyping: A Practitioner’s Guide

Yazar: Todd Zaki Warfel

Bu kitap, yeni başlayanlar için tam bir rehber niteliğinde. Prototipleme deneyimi olan insanlar için pek faydalı sayılmaz ancak prototip konusunda hiçbir fikriniz yoksa genel olarak harika bir kitaptır.

The Design Of Everyday Things: Revised And Expanded Edition

Yazar: Don Norman

Bu kitap günlük hayatta kullandığınız çoğu sıradan nesneye başka bir gözle bakmanızı sağlayacak. Gündelik nesnelerin hikayelerini öğrenme yolculuğuna çıkaran kitap, proje geliştirme ekipleri için mükemmel bir ilham kaynağı.

Inspired: How To Create Products Customers Love

Yazar: Marty Cagan

Çoğu yerde olduğu gibi kitlesel fonlamada da müşteriler tarafından beğenilen ve iyi yorumlar alan bir ürün başarıya ulaşma şansınızı önemli ölçüde artırır.

Bu kitap, müşterilerin sevdiği şeyler hakkında bir perspektif sunacak; böylece, edindiğiniz bilgileri kendi ürününüzün geliştirilmesinde uygulamak için bir yol bulacaksınız.

Rocket Surgery Made Easy: The Do-It-Yourself Guide To Finding And Fixing Usability Problems

Yazar: Steve Krug

Kullanılırlık testi, ürününüzdeki kusurları daha çabuk bulmak ve ortadan kaldırmak için mükemmel bir yoldur. Bu kitap, test danışmanlarına çok fazla para harcamanıza gerek kalmadan kullanılabilirlik test süreçlerini anlama yolunda size yol gösterecektir.

Hooked: How To Build Habit-Forming Products

Yazar: Nir Eyal

Müşterilerin seveceği bir ürün oluşturmak için, onların hangisini diğerlerinden niçin daha çok sevdiğini anlamanız gerekiyor. Nir Eyal, Hooked adlı kitabında, doğru ürünler üreten birçok başarılı şirketin ürün geliştirme stratejilerinde kullandığı dört adımlı süreci ele alıyor.

Yorum Gönder

eleven − three =