close
Sosyal Girişimcilik Nedir?

Profesyonel Sporcu Dünyayı Super Bowl Reklamıyla Değiştirecek

Girişimci ve profesyonel kayakçı Julian Carr, iklim değişikliği ve küresel ısınma konusundaki bilinci artırmak için Super Bowl sırasında bir reklam yayınlamak istiyor. Bu reklamı finanse etmek için kitlesel fonlama kampanyası başlatan Carr’ın hedefi 5,5 milyon dolar fon toplamak.

Protect Our Winters ve Climate Reality Project gibi kar amacı gütmeyen kuruluşların elçisi olan Carr, konuyu fazlasıyla ciddiye alıyor. Özellikle Trump yönetimi ABD’yi Paris İklim Anlaşması’ndan çektikten sonra konu iyice ciddiye bindi ve birçok kişi ve kuruluşu harekete geçirdi.

Julian Carr o isimlerin başında geliyor. Carr kitlesel fonlama kampanyası ile İklim Değişikliği verilerini gösteren bir reklam yayını yapmak istiyor. Bunu da ABD’deki en büyük izleyici kitlesine ulaşma aracı olan Super Bowl reklamıyla yapmayı hedefliyor.

Bazen sırf maçtan ziyade reklamları için izlenen bu dev organizasyonun reklam ücretleri de fazlasıyla pahalı. Super Bowl 2017’de 30 saniyelik bir reklam yayınlamak isteyen bir müşteri 5-5,5 milyon dolar ödemek zorundaydı.

Carr reklamın prodüksiyonu için San Francisco merkezli Goodby-Silverstein & Partners ajansı ile anlaştı. Proje ayrıca James White ve Eric Fine gibi iklim bilimciler tarafından da onaylandı.

#AirMyGlobalWarmingAd isimli kampanya şimdiye dek sadece 15.055 dolar toplayabildi. Proje hakkında detaylı bilgi almak ve projeye destek olmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder

4 + 3 =