close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Plantone sayesinde bitki yetiştirmek çok kolay

Bitki yetiştirmek hepimizin istediği bir şey fakat belli sebeplerle bu isteği sürekli erteliyoruz. Yoğun iş yaşantımız, tatiller ve seyahatler arasında bu işe yoğunlaşmak önemli bir efor gerektiriyor ve bu da birçoğumuzun gözünü korkutuyor. Bitki bakımında yapılan hatalar da bu sürecin olumsuz bir şekilde sonuçlanmasına sebep olabiliyor. Fakat Plantone sahip olduğu özelliklerle bitki bakımına yeni bir anlayış getirecek gibi gözüküyor.

Plantone, kullanıcılarının aynı anda 5 farklı bitki yetiştirmesine olanak veren akıllı aydınlatma ve otomatik sulama yapan kompakt boyutlu bir yetiştirme sistemi olarak tanımlanabilir. Otomatik sulama ve akıllı ışık kulesi sayesinde bitki bakımını kolay bir hale getiren Plantone’nin pek çok avantajı bulunuyor.

Ayarlanabilen sulama sistemi

Plantone, her bitki için bağımsız bir şekilde ayarlanabilen bir sulama sistemi olması sebebiyle aynı anda değişik bitkiler yetiştirmek isteyenlere önemli bir kolaylık sağlıyor. Plantone bitkilerin ihtiyacı olan su miktarını öğrenerek ayarlama yapabiliyor ve bu sayede fazla ya da az sulama gibi problemleri ortadan kalkıyor. Sulama işlemini sistemin içerisine yerleştirilen beş adet otomatik saksısı ile gerçekleştirebilmesi de diğer bir özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Bitki yetiştiriciliğinde önemli bir etken ise ışıktır. Plantone ışık konusuna da değerli bir çözüm getiriyor. Kullanılan LED ışık, dairenizde ışık olmasa bile bitkilerinize dış ortamdan bağımsız olarak sentetik ışık sağlayabiliyor. Doğal güneş spektrumunu kopyalayan soğuk ve ılık ışık dengesini üreten geniş dalga boylu LED’ler bitkilerinizin ihtiyacını karşılayabiliyor.

Akıllı telefon üzerinden kolayca kontrol edilebilen Plantone evden uzakta olsanız bile bitkinizi sulamanıza imkan sağlıyor. Altında bulunan su haznesi bitkinin 60 günlük su ihtiyacını karşılayabiliyor. Plantone, evden uzakta olunan dönemlerde herhangi bir işlem yapmadan, sadece akıllı telefon üzerinden aydınlatma ayarları değiştirilerek, 60 güne kadar bitkilerinizi yetiştirmenize olanak sağlıyor.

Yaşamımız için önemli bir yere sahip olan bitkilerin ihtiyacı olan her şeyi otomatik olarak karşılamamızı sağlayan yetiştirme sistemi, aynı zamanda tamamı geri dönüştürülmüş maddelerden üretiliyor. Bitki yetiştirmekten hoşlanan kişiler tarafından kolaylıkla kullanılabilen Plantone; Aydınlatma, sulama ve ekim sistemi sayesinde iç mekanlarda botanik deneyimi yaşama fırsatını kullanıcılarına sunuyor.

Bitki yetiştirmek isteyenlere önemli kolaylıklar sağlayan Plantone, Arıkovanı’nda fonlamaya açıldı. Buradan proje sayfasına giderek fikirlerine geleceğine yön verebilirsin.

Yorum Gönder

three × four =