close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Pix: Kişiselleştirilebilir LED Ekranlı Sırt Çantası

Sırt çantası alırken nelere dikkat ediyorsunuz? Kullanışlılığına, hacmine, büyüklüğüne, fiyatına? Bu ilginç sırt çantasını gördükten sonra fikriniz değişecek. Özellikle eşi benzeri olmayan bir çanta arıyorsanız.

Bir kitlesel fonlama projesi olarak yola çıkan Pix, retro ekranlı bir sırt çantası olarak öne çıkıyor. Tahmin edeceğiniz gibi mobil uygulamayla çalışıyor ve uygulamada animasyon, widget ve hatta oyunlardan oluşan bir medya kütüphanesi bulunuyor. Buradan ister hazır şekilleri kullanabilir ister basit bir düzenleyici ile kendi piksel şekillerinizi oluşturabilirsiniz.

Tasarım ve şekil açısından son derece alımlı görünen sırt çantası işlevsellikten de ödün vermiyor. Sağlam malzemelerden bir araya getirilen çanta eşyalarınızı koymak için bir sürü göze ve cebe sahip. Bir kumaş kaplamayla gizlenen LED ekranın çantaya ekstra bir ağırlık katmadığı belirtiliyor. Pix çocuklar için biraz büyük belki ama geliştiriciler daha küçük bir model üzerinde çalıştıklarını söylüyor.

Tüm elektronik parçaların su geçirmez olduğu belirtiliyor. LED ekranın kendisi tamamen esnek olduğu için çanta herhangi bir rahatsızlık vermiyor. LED ekrana güç vermek için çantayla birlikte herhangi bir şarj cihazı gelmiyor. Ancak standart bir 10.000 mAh kapasiteli mobil şarj cihazının, ekranı 6 saate kadar canlı tutacağı söyleniyor.

Pix’in en büyük dezavantajı maliyeti gibi görünüyor. Kitlesel fonlama kampanyasına özel 216 dolar ön sipariş fiyatına sahip olan çanta piyasaya çıktığında ise 260 dolardan satılacak.

Özelleştirilebilir LED ekranlı bir çanta fikri herkese çekici gelmeyebilir ancak kullandığı her şeye kendinden bir şeyler katmak isteyen, kişiliğini yansıtmak isteyen kişiselleştirme meraklıları için epey çekici bir aksesuar gibi görünüyor.

CES 2019’da da sergilenen Pix artık seri üretim aşamasını da tamamlamış ve yola çıkmaya hazır. Buradan ürün hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Giyilebilir teknoloji ve kişiselleştirme demişken Genç Arıkovanı projelerinden LighTshirt’ü hatırlamakta fayda var. Özel tasarımlar oluşturarak, tişörtlere ışık ve renk veren LighTshirt, kişiye özel fütüristik bir deneyim sunuyordu. Projenin detaylarını incelemek için tıklayın.

Yorum Gönder