close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

PIQO: 1080p Görüntü Sunan Cep Boy Projeksiyon Cihazı

Projeksiyon cihazları daima büyük, dengesiz ve kurulumu zor cihazlar olmak zorunda mı? Piqo isimli mini projektörün geliştiricilerine göre hayır. Cep boy projeksiyon cihazı hem taşınabilirliği hem de sunduğu görüntü kalitesiyle ezberleri bozmaya geliyor.

Ortalama bir aksiyon kamerası boyutlarına sahip olan Piqo, 240 inçe kadar full HD kalitede ve 200 lümen parlaklıkta görüntü yansıtabiliyor. Android işletim sistemiyle çalışan cihaz hemen hemen tüm cihazlara bağlanabiliyor.

Piqo tek başına bir görüntü sağlayıcısı olarak çalışmakla birlikte kablosuz veya kablolu olarak akıllı telefon, tablet, televizyon gibi cihazlara da bağlanarak görüntü aktarabiliyor.

İşletim sisteminin sorunsuz çalışmasını sağlamak için projektörde 64 bitlik dört çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Piqo, görüntüyü yansıtmak için uzun ömürlü LED ışıklı DLP teknolojisinden (dijital ışık işleme) faydalanıyor.

Projeksiyon cihazı bağlantı açısından da çok yönlü. HDMI ve USB girişlerinin dışında Bluetooth 5.0 ve Wi-fi teknolojilerini de destekliyor. Android işletim sisteminden bağımsız olarak Windows, Android, iOS ve iMac cihazlarıyla da eşleşebiliyor. Piqo, internete bağlanmadan çevrimdışı olarak bir şeyler izlemek isteyenler içinse dahili 16 GB bellek sunuyor.

Kitlesel fonlama kampanyasıyla hayat bulan Piqo projektör, başarısını kitlelere de kabul ettirmişe benziyor. Proje binlerce destekçi tarafından aldığı fonlama desteğiyle şimdiye kadar 1,5 milyon dolara yakın fon toplamış durumda.

Kitlesel fonlama kampanyası sona erse de Piqo için hala indirimli fiyatlarla ön sipariş vermek mümkün. 349 dolar ön sipariş fiyatına sahip Piqo için buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Gönder