close
Dünya

Phree Mobil Kalem İle İstediğiniz Her Yüzeye Not Alın

Mobil cihazlar, günlük yaşantımızda kağıt kullanımının neredeyse modası geçmiş eski bir nostalji haline getirdi. Ne sıklıkla kağıda yazı yazdığınızı bir düşünün? Muhtemelen, ekranlara klavyede yazmaktan çok değil.

El yazısını dijital cihazlara ve uygulamalara dahil etmenin bir yolunu bulmak birçok kişinin aradığı bir şey. OTM Technologies sonunda bunu yapmaya olanak tanıyan bir cihaz geliştirmiş durumda. Phree isimli bu cihaz, kelimenin tam anlamıyla herhangi bir yüzeyde yazı yazmayı mümkün kılıyor.

Phree, kullanıcının ekranın boyutuyla sınırlı kalmadan, herhangi bir yüzey üzerinde yazıp çizmesini mümkün kılan yüksek çözünürlüklü bir mobil kalem olarak lanse ediliyor.

Bluetooth bağlantısı olan herhangi bir cihazla bağlantı kuran cihaz akıllı telefon, tablet, bilgisayar, TV gibi cihazlara kolayca bağlanabiliyor. Ayrıca Office, OneNote, EverNote, Acrobat, Google Klavye, Viber ve daha pek çok uygulama ve yazılımla uyumlu çalışıyor.

“Dünyayı kağıdınız yapan” bu mobil kalem, kitleler tarafından da oldukça sevildi. Nitekim Phree’nin kitle fonlaması kampanyası, 5 binden fazla insanın verdiği ön siparişlerle 1.000.000 doların üzerinde fon toplamayı başardı.

Yorum Gönder