close
Genel

Para ve Enerji Tasarrufu Sağlayan En İyi Çevre Dostu Ürünler

Enerji tasarrufu yapmak odadan çıkarken ışıkları söndürmekten çok daha fazlası aslında. Günümüzde enerji tasarrufu yapmaya olanak tanıyan uygun fiyatlı birçok ürün mevcut.

Çevreyi korumak, geleceği düşünmek veya salt para tasarrufu sağlamak… Enerji tasarrufu araçlarını kullanmanın birçok farklı nedeni var. Yıllar içinde artan taleple birlikte artık bu talebi karşılayacak birçok farklı alternatif de var.

Kitlesel fonlama platformları da bu alternatiflerin yer aldığı en iyi mecralardan. İşte o platformlarda yer alan, hem çevreyi korumanıza hem de enerji ve para tasarrufu sağlamanıza yardımcı olan ürünler:

Ampul Yeniden İcat Edildi – LIFX

LIFX, akıllı telefonla kontrol edilebilen yeni nesil enerji tasarruflu bir ampul. Wi-Fi özellikli çok renkli ampul, 25 yıla kadar kullanım ömrüne sahip. Bu çevre dostu LED ampul, 9.236 kullanıcının desteğiyle 1.314.542 dolar fon toplayarak hayata geçmeyi başardı.

Perdeleriniz Elektrik Üretsin – Güneş Perdesi

Üzerine gelen güneş ışınları ile elektrik üreten Güneş Perdesi, evde, ofiste, otelde, kısacası pencerenin olduğu her yerde kullanılabiliyor. Ürettiği elektriği aküde depoluyor ve televizyon, bilgisayar, aydınlatma, buzdolabı gibi cihazların çalışmasını sağlayarak tasarruf yapmanızı sağlıyor.

Güneş Perdesi’nin çalışma prensibi oldukça basit. Üretilen elektrik aküde depolanıyor, aküden inverter ile ev içerisinde kullanabileceğiniz seviyeye yükseltiliyor ve böylece evinizde kendi ürettiğiniz elektriği kullanabiliyorsunuz.

4 metrekarelik bir perdeyle 1,4 KWh enerji üretimi mümkün. Bu da buzdolabınızı 14 saat, televizyonunuzu 28 saat ve 5 adet ampülü 42 saat boyunca elektrik harcamadan kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Arıkovanı’nda hazırlık aşamasında olan proje hayata geçmek için 50.000 TL fon toplamayı hedefliyor.

Akıllı Oda Termostatı – MikKo control

MikKo akıllı oda termostatı, yaşam alanınızda her odanın sıcaklığını birbirinden bağımsız olarak 7/24 programlayabileceğiniz bir iklimlendirme kontrol sistemi olarak öne çıkıyor. Standart oda termostatlarının sunduğu yüzde 30’lara varan tasarruf oranlarını, oda bazlı programlama özelliği sayesinde yüzde 60’lara kadar çıkarabilmesiyle dikkat çekiyor.

9 adede kadar vana kontrolünü destekleyen Mikko, her odanın sıcaklığını oturduğunuz yerden akıllı telefonunuzla ayarlamanızı sağlıyor. Böylece evinizdeki ısı dağılımına hakim olarak dengesiz ısınma durumunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Arıkovanı’nda hazırlık aşamasında olan proje hayata geçmek için 100.000 TL fon toplamayı hedefliyor.

Enerjiyi Kontrol Edin – Orison

Orison, elektriği depolamanıza ve cihazlarınızı depolanan elektrikle çalıştırmanıza olanak veren ilk ev tipi batarya sistemi olarak öne çıkıyor. Enerjiyi kontrol etmenizi sağlayan Orison, elektrik faturanızı önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olur. Proje 415 kişinin desteği sayesinde 349.474 fon toplayarak hayata geçti.

Yorum Gönder

three × two =