close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Osmanlı İmparatorluğu Muhteşem Binyıl Ön Siparişe Açıldı!

Yerli bilgisayar oyunlarına iddialı bir yapım daha ekleniyor. Osmanlı İmparatorluğu: Muhteşem Binyıl isimli oyun, Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyası aracılığıyla ön sipariş almaya başladı.

FPS türündeki hikaye tabanlı oyun, konusunu ve temasını adından da anlaşılacağı üzere Osmanlı İmparatorluğuna dayandırıyor. Ancak oyun birtakım sürprizleri de barındırıyor. Tarihi bir yapım olmasına rağmen oyunda zaman yolculuğu, vampirler, dinozorlar, devasa örümcekler gibi fantastik öğeler yer alıyor.

Oyunda Alp Er Tunga’nın macerasına ortak oluyoruz. Bölümleri geçerken birçok farklı karakter ve senaryoyla karşılaşıyoruz. Oyun 15 bölümden oluşuyor ve her biri farklı bir fantastik macera içeriyor.

Osmanlı İmparatorluğu: Muhteşem Binyıl’ın oynanış videosuna hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Oyun üçleme olarak düşünülmüş ve Osmanlı İmparatorluğu: Muhteşem Binyıl bu serinin ilk bölümü olarak kurgulanmış. Şimdilik PC için Windows ortamına göre hazırlanan oyun, Arıkovanı kampanyasının ardından global dijital oyun marketlerinde de satışa çıkacak. Geliştiriciler ayrıca DX11, VR desteği, iOS ve Android platformları için de çalışmalarını sürdürüyor.

Bağımsız ve küçük bir ekip tarafından geliştirilen projenin, ileriki aşamalarda kitap, dizi, film ve animasyon gibi birçok farklı kola da ayrılması hedefleniyor.

Osmanlı İmparatorluğu: Muhteşem Binyıl, tüm bu hedeflerini gerçekleştirmesi için 140.000 TL fona ihtiyaç duyuyor.
Ekip bu fonu Arıkovanı üzerinden ön sipariş yoluyla elde etmeyi hedefliyor.

Oyun için belirlenen ön sipariş bedeli ise 50 TL. Proje hakkında detaylı bilgi almak ve ön sipariş vermek için buradan kitlesel fonlama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Yorum Gönder