close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Onlock Akıllı Mobilya Kilidi İle dolaplarınız güvende

Güvenlik, çağımızın en önemli problemleri arasında yer alıyor. Hal böyle olunca güvenlik teknolojilerine yönelik gelişmeler de hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu alanda akıllı cihazlarımızla entegre bir şekilde çalışan teknolojiler ise öne plana çıkıyor. Güvenlik teknolojilerine yeni bir anlayış getiren Onlock Akıllı Mobilya Kilidi, bu alanda fark yaratacak gibi gözüküyor.

Onlock Akıllı Mobilya Kilidi, cep telefonunuzla çekmece, dolap, kabinet, keson gibi mobilyalarınıza kurularak kilitlerini kontrol etmenizi imkan tanıyan bir elektronik kilit sistemi olarak tanımlanabilir. Akıllı Mobilya Kilidi, Bluetooth desteği ile çalışıyor. Bu teknoloji sayesinde kilitlerinizi uzaktan kontrol etme şansına sahip oluyorsunuz. Kilitleme ve kilit açma işlemlerini uzaktan bir cihaz ile gerçekleştirmek de pek çok kolaylık sağlıyor.

Anahtar paylaşım özelliği

Onlock Akıllı Mobilya Kilidi’nin bir diğer artısı ise anahtar paylaşım özelliği. Mobil uygulama üzerinden anahtarınızı istediğiniz kişiyle paylaşabiliyorsunuz. Anahtar paylaşımı için zaman aralığını da kendiniz belirliyorsunuz. İster bir saat aralığı, isterseniz belirli gün ve zamanlarda anahtar kullanma yetkisi verebiliyorsunuz. Bunun yanında arzu ettiğiniz anda kilit paylaşımını iptal etme şansına da sahipsiniz.

Akıllı Mobilya Kilidi’nin en önemli özelliği güvenli olması. Mobil uygulama, anahtarını paylaştığın ve kilidi kullanan herkesin kaydını tutuyor. Siz de bu sayede kilitli bölmenize kimin eriştiğini görebiliyorsunuz. Güvenlik açısından bir diğer önemli özellik ise çift katmanlı doğrulama. Onlock Akıllı Mobilya Kilidi, çift katmanlı doğrulama teknolojisi sayesinde kilitli alanların güvenliğini sağlıyor. Bu teknoloji bankacılık sektöründe kullanılan güvenlik sistemi ile eşdeğer seviyede koruma sağlıyor.

Uzun pil ömrünü sahip

Onlock Akıllı Mobilya Kilidi, anlık bildirim özelliği sayesinde sizleri bilgilendirmeyi de ihmal etmiyor. Paylaştığınız anahtar her kullanıldığında belirtmiş olduğunuz cep telefonunuza bildirim geliyor ve bu sayede her kullanımdan haberdar oluyorsunuz. Akıllı Mobilya Kilidi uzun pil ömrü ile de dikkat çekiyor. 2 adet pil, 2 yıla kadar uzun pil ömrü sağlıyor ve bu şekilde her daim pil değiştirmek zorunda kalmıyorsunuz. Ayrıca piliniz azaldığında cep telefonunuza bir uyarı gönderiliyor.

Akıllı Mobilya Kilidi sayesinde çocuklarınıza tehlike oluşturacak delici/kesici eşyalarınızı ve ilaç/kimyasal maddeleri saklayabilir ve bu şekilde çocuklarınızı güvende tutabilirsiniz. Bunun yanı sıra iş yerinizde ya da evde özel alanlarınızı koruyabilirsiniz.

Tüm bu özellikler Akıllı Mobilya Kilidi’nin farkını ortaya koyuyor. Onlock Akıllı Mobilya Kilidi, Türkiye’nin kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda kitlesel fonlama öncesi fikirlerini bekliyor. Sen de fikirlerinle bu projeye yön verebilir ve gelişimine katkıda bulunabilirsin.

 

 

 

Yorum Gönder

4 × 3 =