close
Kitlesel Fonlama Kampanyaları

ONDU: Ahşap Tasarımlı Pinhole Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf makinesi pazarı plastikten magnezyum alaşıma kadar onlarca malzeme seçeneğiyle dolu. Ancak bu cihazlarda ahşap malzemeye pek rastlamıyoruz. Kalıpların dışına çıkan ONDU, müthiş havalı ahşap tasarımıyla pinhole fotoğraf makinesi tutkunlarını büyülemeye geliyor.

Slovenyalı girişimin yeni Ondu III serisi, farklı film boyutları ve farklı formatlarda alternatiflere sahip. Makineler büyük ölçüde ceviz ağacından üretilirken, iç kısımlar CNC ile çekilmiş alüminyum malzemeye sahip.

Ondu’ya göre yeni nesil makineler daha düzgün, sarsıntısız çekimler için manyetik bir shutter kullanıyor. Pinhole makineler ayrıca girişimin yeni filtrelerini kullanmasına izin veren gizli mıknatıslarla çevrili. Filtreleri kullanmak için yapmanız gereken tek şey lensin üzerine bırakmak.

Ondu, klasik makinelerle birlikte yeni Rise serisini de paylaştı. Rise serisi, bir yerine üç pinhole kullanıyor.
Bu değişiklik, fotoğrafçıların 1/3 kuralıyla daha rahat fotoğraf çekmelerini sağlıyor. Rise serisi makineler, 120mm filmden 4 × 5’e kadar seçenek sunuyor.

Ondu, daha önce olduğu gibi yeni Pinhole fotoğraf makinesi serisi için de kitlesel fonlamaya yönelmiş durumda. Şirket fotoğraf makinesinin ilk iki neslini kullanan fotoğrafçıların geri bildirimleriyle yola çıktıklarını belirtiyor.

Yine başarılı bir kitlesel fonlama süreci geçiren şirket, 20.000 dolar fon hedefiyle çıktıkları 100.000 dolara yakın fon topladı. Yani Ondu III artık başarıyla hayata geçmeye hazır.

Klasik seri 89 dolardan, Rise serisi ise 168 dolardan başlayan ön sipariş fiyatlarına sahip. Fiyatlar film boyutları arttıkça yükseliyor. Ondu III için sipariş verenler, cihazlarına mayıs ayı itibarıyla kavuşacak.

Buradan kitlesel fonlama sayfasına giderek cihaz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Gönder