close
Kitlesel Fonlamaya Dair İpuçları

Öğrenmeyi Kolaylaştıran Dünyanın İlk Elektronik Bilgi Kartı

Çoğu kişi sıkıcı bulsa da bilgi kartı yeni bir şeyler öğrenmek için son derece faydalı. Yeni bilgileri daha verimli bir şekilde ezberlemeyi mümkün kılan bilgi kartları, taşınabilir oldukları için de rahattırlar. Kendi kendini test etmenin harika bir yolu olmakla birlikte odaklanılması gereken bilgileri de keşfetmeye yardımcı olur.

Günlük hayatta kullandığımız çoğu şey gibi teknolojinin buraya da el atması an meselesiydi ve öyle de oldu. Artık yeni bilgiler edinmeyi daha kolay hale getiren bir elektronik kart var.

Dünyanın İlk Elektronik Bilgi Kartı Quizflip

Quizflip, kendi kartlarınızı oluşturarak dilediğiniz konuda dilediğiniz kadar bilgi edinmeyi kolaylaştıran bir elektronik bilgi kartı olarak lanse ediliyor. Flip bunun için güçlü aralıklı tekrarlama algoritmalarını kullanıyor.

Cihaz 30’dan fazla dil ve alfabeyi destekliyor. Cep boyutundaki cihaz aynı zamanda siyah beyaz görsel desteği de sunuyor.

Flip’in en güzel yönlerinden biri de akıllı telefona ihtiyaç duymaması. Böylece mobil öğrenme uygulamalarının aksine cihaza gelen diğer uygulama bildirimleriyle dikkati dağıtmıyor. Telefonla ilişkisi olmaması demek, şarj derdinin de olmadığı anlamına geliyor. Cihazın dahili bataryası 10 gün dayanıyor.

Birkaç hafta kitlesel fonlama kampanyasıyla karşımıza çıkan Quizflip, başarıyla hedefini tamamlayıp hayata geçmek üzere. 65.000 dolar hedef belirleyen proje şimdiye kadar 60 bin dolara yakın fon toplamış durumda ve henüz kampanyanın bitmesine 21 gün var. Böylesine faydalı ve yenilikçi bir ürünün desteklenmesi sürpriz değil.

Yorum Gönder