close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Obsbot Tail: YouTuber’lar İçin Yapay Zeka Destekli 4K Kamera

Akıllı telefonla video çekmek artık hiç olmadığı kadar kolay. İster vlog çekin ister etrafınızda olup biteni, tek yapmanız gereken kayıt tuşuna basıp kolunuzu hedef noktaya uzatmak. Ancak kendinizi daha uzaktan veya aksiyon halinde çekmek istediğinizde kollar çaresiz kalıyor. Bu noktada devreye otomatik çekim yapabilen Obsbot Tail 4K kamera giriyor.

Çin merkezli Renso isimli girişimin geliştirdiği Obsbot Tail, yapay zeka özelliğiyle etrafındaki nesneleri algılıyor ve odağına alıyor. 3.5x optik zoom’a sahip olan 12 megapiksellik kamera, 3 eksenli bir gimbal üzerinde duruyor ve dönem hareketlerini pürüzsüz bir şekilde gerçekleştiriyor.

Kamera özellikle aksiyonu bol sahneler için ideal görünüyor. Patenle kayarken, top oynarken ya da dans ederken tüm aksiyonu ustalıkla çekiyor. Bunun için yanınızda sizi çekecek birini bulundurmak zorunda kalmıyorsunuz.

Obsbot, çeşitli el kol hareketlerini de algılayabiliyor. Örneğin avucunuzu kameraya göstererek kendinizi odağa alabilir, barış işareti yaparak zoom yapabiliyorsunuz. Ayrıca kameranın altı farklı çekim modu bulunuyor.

Kolay taşınabilirlik için 3.3 inç genişliğinde ve 7.3 inç boyutunda tasarlanan Obsbot, yeterince hafif ve küçüktür görünüyor. Kameranın pili ise iki saatten biraz fazla dayanıyor.

Renso bu akıllı kamerasını satışa sunmak için kitlesel fonlama kampanyasıyla ön sipariş topluyor. Kamera için 450 dolarlık ön sipariş bedeli belirleyen girişim, kitlesel fonlama kampanyasında şimdiye kadar 250 bin doların üzerinde fon toplamış durumda. Obsbot kameraların tahmini teslimat tarihi ise Nisan 2019.

Buradan Obsbot Tail’in kitlesel fonlama sayfasına giderek ürün hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Gönder