close
Kitlesel Fonlama

Minimalist Tasarıma Sahip Çok Amaçlı Seyahat Çantası

Minimalizmin popülaritesi giderek artıyor. Giderek daha fazla insan dikkatini dağıtan eşyalardan kurtulmak, daha az alana sahip olan minimalist yaşam biçimini kucaklamak için hayatlarını sadeleştiriyor.

Bu yaşam biçimini benimseyenler, bilgi ve tecrübelerini başkalarıyla paylaşmaktan da çekinmiyor. Bu akımın şu sıralar en popüler isimleri Joshua Fields Millburn ve Ryan Nicodemus bunu “The Minimalists” podcast üzerinden yapıyor. Konuyla ilgili Netflix’te ikilinin de yer aldığı “Minimalism: A Documentary About the Important Things” adlı güzel bir belgesel bulunuyor.

Minimalizmin Etkisi

Minimalizmle ilgilenenler tarafından tavsiyelerinin bu kadar ciddiye alınmasına şaşırmamalı. Nitekim PAKT One’ı dünyaya tanıttıklarında “Valiz karmaşasından kurtulmak ve optimum eşyayla seyahat etmek isteyenlerin çantası” olarak lanse ederek Indiegogog’da müthiş başarılı bir kitlesel fonlama kampanyasına imza attılar.

Malcolm Fontier ürünü aslında 2011 yılında sınırlı sayıda piyasaya sürmüştü ancak PAKT One, popülaritesini The Minimalists ekibiyle tanıştıktan sonra elde etti. Kitlesel fonlama kampanyasını geçtiğimiz ay tamamlayan proje, 1.268.096 dolar elde ederek olağanüstü bir başarıya imza attı.

“Hafif, dayanıklı, şık ve düzenli” sıfatlarını kazanmayı hak eden Pakt One seyahat çantası, seyahat deneyimini daha rahat hale getirmek için bir minimalistin ihtiyacı olan her şeyi sunuyor. Çanta ayrıca havaalanlarında güvenlikten geçmeyi kolaylaştıran ve türünün tek örneği olduğu söylenen TSA cep tasarımıyla geliyor.

PAKT One, seyahate çıkarken tüm eşyalarını bir arada tutmak isteyenler için müthiş bir çözüm sunuyor.

Yorum Gönder