close
Kitlesel Fonlama

Mindset Akıllı Kulaklıkla Konsantrasyonunuzu En Üst Seviyeye Taşıyın

Yaşadığımız teknolojiye dayalı dünyada, dikkatimizi dağıtan pek çok unsur var. E-posta akışından sosyal medya bildirimlerine kadar gün içinde bizi bölen bu unsurlar yüzünden yoğunlaşmak her zamankinden daha zor hale geliyor.

Konsantrasyon eksikliği, verimlilik üzerinde birçok olumsuz etkiye yol açıyor. Bunun üzerine daha iyi odaklanma sözü veren birçok uygulama ortaya çıkıyor. Mindset isimli kulaklık, özellikleriyle rakiplerinin arasından sıyrılıyor.

Mindset, sesli antrenörler aracılığıyla daha fazla odaklanmanızı sağlayan bir EEG kulaklık seti. Onkyo tarafından geliştirilen cihaz, dikkat dağıtan şeyleri bertaraf etmenize yardımcı oluyor. Kulaklık, gün boyunca odak noktanızı takip ediyor ve konsantrasyon düzeyinizin düştüğünü algıladığında sizi uyarıyor.

Bluetooth, aktif gürültü önleme ve premium ses gibi özellikleriyle sizin için en üst düzeyde üretkenlik ortamı yaratmayı vadediyor. Ama en önemli özelliği, konsantrasyon seviyesini gerçek zamanlı ölçen EEG sensörleri.

Mindset’te, beyin aktivitelerini ölçmek için kullanılan beş elektroensefalografi (EEG) sensörü yer alıyor. Konsantrasyon seviyesini gerçek zamanlı olarak ölçerek, odak noktanızı kaybettiğinizde sizi tekrar konsantre olmanız için uyarıyor.

Mindset, beyninizin odaklanma düzeyi hakkında size kişiselleştirilmiş bilgiler verdiği için günün hangi saatinde daha konsantre olduğunuzu daha iyi anlayabilirsiniz. Bu bilgi, odaklanmanın yoğun olduğu saatler boyunca en önemli görevleri planlayarak ve dikkatinizin dağılma ihtimalinin daha yüksek olduğu saatlerde görece önemsiz şeyleri planlayarak günlerinizi daha etkili bir şekilde planlamanıza da yardımcı olabilir.

Mindset’in Kitlesel Fonlama Başarı Hikayesi

Mindset’in geliştiricileri, bu projeyi hayata geçirmek için kitlesel fonlama kampanyası başlattılar. Ön sipariş veren destekçiler, perakende fiyatı 349 dolar olan cihazı 160 dolar gibi bir fiyattan alabildi. Kampanya epey ilgi gördü ve 3.829 destekçi toplamda 1.045.190 dolar tutarında fon sağlamış oldu.

Ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için Mindset web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder