close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

MIA Robot Evcil Dostunuzun En İyi Dostu Olmaya Aday

Kitlesel fonlama platformlarında şimdiye kadar pek çok hayatımızı kolaylaştıran yenilikçi ürün gördük. Üstelik sadece biz insanların değil, hayvan dostlarımızın da hayatını kolaylaştıran ürünler…

Buna son olarak Kolony Robotic’in evcil dostlarımıza dost olması için geliştirdiği MIA isimli robot da eklendi. Evde olmadığınız zamanlarda evcil dostunuza eşlik etmesi için geliştirilen robot, kedi veya köpeğinizle oynayarak onları aktif tutuyor. Otonom özellikli robot, evin içinde kendi başına hareket edebiliyor. Etraftaki engelleri algılayarak kendini her zaman güvende tutuyor.

Kolay kurulum, sert zemin ve halılarda rahatça hareket etme, gerektiğinde evcil dostunuzu besleyecek yemek kabı, MIA’nın diğer kullanışlı özelliklerinden.

Evcil Dostunuzun MIA’ya Neden İhtiyacı Var?

Evcil robotun geliştiricilerine göre, kedi veya köpekler yalnızken çok fazla hareket etmiyor ve bu da fazla kilolara neden oluyor. Robot, onlarla oynayarak egzersiz yapmalarını ve kilo vermelerini sağlıyor. Aynı zamanda onları eğlendirerek anksiyete ve stres seviyelerinin azalmasına yardımcı oluyor.

Kitlesel fonlama kampanyası da başlatılan MIA, şimdiden kullanıcıların ilgisini çekmiş durumda. Kampanyanın bitimine 36 gün kala 174 kullanıcının desteğiyle 27 bin doların üzerinde fon toplamayı başardı bile. Hayvan dostu robotun ön sipariş fiyatı ise 169 dolar.

Yorum Gönder