close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Metropol Haritalarını Sanat Eserlerine Dönüştüren Proje

Kitlesel fonlama mecralarında kültür ve sanat projelerinin yer aldığını, sadece yer almakla kalmayıp destekçiler tarafından karşılığını aldığını gördüğümüzde daha çok seviniyoruz. Şehir haritalarını sanatsal tablolara dönüştüren bu proje de onlardan biri.

David Hoe isimli sanatçı tarafından geliştirilen proje, haritalama, tasarım ve programlamayı bir araya getiriyor ve ortaya muhteşem eserler sunuyor. New York, Roma, Bangkok gibi metropollerin haritalarını alan sanatçı, kendi yorumuyla birlikte ortaya soyut sanat eseri sayabileceğimiz görüntüler çıkarıyor.

Hoe, destekçilere sadece kendi seçtiği eserleri göndermekten ziyade onlara kendi haritalarını yaratma fırsatı da sunuyor. Destekçiler, istedikleri renk skalası, tasarım dili ve boyutlarda seçim yapabiliyor. Daha sonra bu siparişi Hoe’nun bir sanat eserine dönüştürmelerini beklemeye koyuluyor.


Hoe tüm bunları elbette elle yapmıyor. Kendi programladığı bir yazılımdan yardım alan sanatçı, ürünün son halini bir yazıcıdan çıkarıyor. Destekçilerden fazlasıyla olumlu geri dönüş alan proje, hedefinin çok daha üzerine çıkmış durumda.

Hoe, sanatsal harita projesinden aldığı destekle, işi biraz daha büyütüp, bunu kullanıcıların istedikleri zaman sipariş verebilecekleri bir online platforma dönüştürmeyi hedefliyor. Proje hakkında daha detaylı bilgi almak için Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder