close

Matrix’in şarja ihtiyaç duymayan Powerwatch akıllı saat serisi yeni versiyonuyla karşımızda. CES 2019 kapsamında tanıtılan Matrix Powerwatch 2, ısı değişimi ve güneş enerjisiyle elektrik üretebiliyor.

Malzeme bilimi üzerine çalışmalar yürüten Matrix, “daha önce boşa harcadığımız enerjiyi kullanma biçimimizi kökten değiştirmeyi” hedefliyor. Şirket, bu hedefini geliştirdiği ürünlere de yansıtıyor ve yeni akıllı saat modeli PowerWatch 2 ile bunu bir kez daha ortaya koyuyor.

Matrix Powerwatch 2 herhangi bir şarj cihazına veya pile ihtiyaç duymuyor. İhtiyaç duyduğu elektriği vücuttaki ısı değişiminden ve güneş enerjisinden sağlıyor.

Powerwatch 2 böylece akıllı özelliklerini kullanıcılarına kesintisiz bir şekilde sunabiliyor. Bunların arasında dahili kalp ritmi ve GPS özelliklerinin yanı sıra çoğu akıllı saatte bulunan renkli LCD ekran, bildirim gösterme, fitness takip özellikler bulunuyor.

https://youtu.be/8K5i2pVKBEA

iOS ve Android telefonlarla uyumlu olan akıllı saat Apple HealthKit ve Google Fit gibi üçüncü parti fitness platformlarıyla da entegre edilebiliyor. Powerwatch 2 ayrıca 200 metreye kadar su geçirmiyor.

Kullanıcıların karşısına kitlesel fonlama kampanyasıyla çıkan akıllı saat, 800 bin doların üzerinde fon toplamış durumda. 200 dolar ön sipariş fiyatına sahip olan cihaz, Haziran 2019’dan itibaren piyasadaki yerini alacak.

Powerwatch 2 hakkında detaylı bilgi almak ve ön sipariş vermek için buradan kitlesel fonlama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Devamını Gör

PowerWatch 2 Nedir?

 

Matrix’in ürettiği PowerWatch 2 herhangi bir pil veya sarj gerektirmeyen, ihtiyaç duyduğu enerjiyi vücuttaki ısı değişiminden ve güneş enerjisinden alan bir akıllı saattir. 

 

PowerWatch Ne işe yarar?

 

Herhangi bir sarj cihazına ihtiyaç duymayan PowerWatch 2’nin pek çok faydası bulunuyor. İhtiyaç duyduğu enerjiyi güneş enerjisi ve insan vücudunda ki ısı değişimlerinden sağlıyor. Böylece PowerWatch 2 akıllı özelliklerini kullanıcılarına kesintisiz şekilde sunabiliyor. Dâhili kalp ritmi, GPS özelliklerinin yanı sıra çoğu akıllı saatte bulunan renkli LCD ekran, bildirim gösterme ve fitness takip özelliklerini de içinde bulunduruyor. İOS ve Android telefonlarla uyumlu olan akıllı saat, Apple HealthKit ve Google Fit gibi üçüncü parti uygulamalarla entegre şekilde çalışabiliyor. Aynı zamanda 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliği de önemli bir avantaj sağlıyor.

 

PowerWatch geliştirme süreci nasıl ilerledi?

 

Malzeme bilimi üzerine çalışmalar yürüten Matrix, yeni akıllı saat modeli PowerWatch 2 ile daha önce boşa harcanan enerjiyi kullanma biçimimizi kökten değiştirmeyi hedefledi. Bu amaçla yola çıkan Matrix ekibi geliştirdikleri ürünlere de bu özelliği entegre etmeyi başardı. Son olarak PowerWatch 2 modelinde bunu ortaya koyan ekip, ilk modelin üstüne ne koyabiliriz, diyerek bu yola çıktı. Enerji tasarrufunun önemini vurgulayarak geliştirmeye başladıkları akıllı saate birçok yeni özellik ekleyen ekip, 1 milyon doların üzerinde fon toplayarak önemli bir başarıya imza attı. 

 

PowerWatch kimler Kullanabilir?

 

PowerWatch 2 akıllı saat modelini kullanabilecek kişilerin sayısı oldukça fazla. GPS, kalp ritim sayacı, bildirim gösterme, fitness takip ve 200 metreye kadar su geçirmeme özelliklerine sahip. Bu özellikler sayesinde; profesyonel sporcular, doğa gezginleri, yüzücüler, günlük olarak spor yapanlar ve kalp ritminin takip edilmesi gereken hastalar tarafından kullanılabilir. Bu özelliklerinin yanı sıra, şık ve göze hoş gelen tasarımı sayesinde günlük hayatta da farklı amaçlarla kullanılabilir olan PowerWatch 2, meraklılıklarının beğenisine sunuluyor.

 

PowerWatch nasıl Kullanılır?

 

İOS ve Android telefonlarla uyumlu olan akıllı saat PowerWatch, Apple HealthKit ve Google Fit gibi üçüncü parti fitness platformlarıyla entegre edilebiliyor. Güneş enerjisi veya vücut ısısı ile sarj edilebilen PowerWatch, spor yaparken de kullanılabiliyor. Aynı zamanda 200 metreye kadar su geçirmeyen akıllı saati denize veya havuza girerken çıkarmanıza gerek kalmıyor.

 

Yorum Gönder

3 + eight =