close

Matrix’in şarja ihtiyaç duymayan Powerwatch akıllı saat serisi yeni versiyonuyla karşımızda. CES 2019 kapsamında tanıtılan Matrix Powerwatch 2, ısı değişimi ve güneş enerjisiyle elektrik üretebiliyor.

Malzeme bilimi üzerine çalışmalar yürüten Matrix, “daha önce boşa harcadığımız enerjiyi kullanma biçimimizi kökten değiştirmeyi” hedefliyor. Şirket, bu hedefini geliştirdiği ürünlere de yansıtıyor ve yeni akıllı saat modeli PowerWatch 2 ile bunu bir kez daha ortaya koyuyor.

Matrix Powerwatch 2 herhangi bir şarj cihazına veya pile ihtiyaç duymuyor. İhtiyaç duyduğu elektriği vücuttaki ısı değişiminden ve güneş enerjisinden sağlıyor.

Powerwatch 2 böylece akıllı özelliklerini kullanıcılarına kesintisiz bir şekilde sunabiliyor. Bunların arasında dahili kalp ritmi ve GPS özelliklerinin yanı sıra çoğu akıllı saatte bulunan renkli LCD ekran, bildirim gösterme, fitness takip özellikler bulunuyor.

iOS ve Android telefonlarla uyumlu olan akıllı saat Apple HealthKit ve Google Fit gibi üçüncü parti fitness platformlarıyla da entegre edilebiliyor. Powerwatch 2 ayrıca 200 metreye kadar su geçirmiyor.

Kullanıcıların karşısına kitlesel fonlama kampanyasıyla çıkan akıllı saat, 800 bin doların üzerinde fon toplamış durumda. 200 dolar ön sipariş fiyatına sahip olan cihaz, Haziran 2019’dan itibaren piyasadaki yerini alacak.

Powerwatch 2 hakkında detaylı bilgi almak ve ön sipariş vermek için buradan kitlesel fonlama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder