close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Mate X: Şık Tasarımlı, Uzun Menzilli, Katlanır Elektrikli Bisiklet

İki yıl önce kitlesel fonlama kampanyasıyla 7 binin üzerinde sipariş toplayarak büyük yankı uyandıran elektrikli bisiklet Mate geri döndü. Mate X adını alan yeni versiyon artık daha güçlü, daha dayanıklı ve daha uzun menzilli.

Yeni Mate X e-bisiklet üç farklı versiyonla geliyor: 250, 250+ ve 750. İlk iki versiyon 250 watt’lık motora sahip ve bu motordan aldığı güçle 25 km/s hıza ulaşabiliyor. Mate X 250 ve 250+ arasındaki ana fark pil hücrelerinin boyutu. 250 model 11 amperlik bir pille gelirken, 250+ 14 amperlik pile sahip. Buna bağlı olarak 250+ tek şarjla kardeşinden 25 km daha fazla, yani 80 km yol kat edebiliyor.

Mate X 750 de iki kardeşiyle hemen hemen aynı bileşenlere sahip ancak 750 watt’lık büyük bir motordan güç alıyor. 750 de 80 km yol kat ediyor ancak bu süreyi kardeşlerinden daha hızlı olarak 32 km/s hızla tamamlıyor. Hem 750 hem de 250+, hızlı şarj cihazıyla birlikte geliyor.

Her üç modelin birçok özelliği aynı. Bunların arasında mesafe, pil ömrü ve hız bilgilerini gösteren yol bilgisayarı, disk frenler, ayarlanabilir süspansiyon, akıllı telefon tutucu ve USB şarj yuvası yer alıyor.

Delinmeye karşı dayanıklı arazi lastikleri ve alüminyum şaseyle donatılan Mate X ayrıca çamurluk, kargo sepeti ve döner gaz kolu gibi birçok farklı aksesuar seçeneğine sahip.

Orijinal Mate bisikletinde olduğu gibi Mate X de katlanır kompakt gövdesiyle taşımayı epey kolaylaştırıyor. Belki de tek dezavantajı bir elektrikli bisiklet için ağır sayılabilecek 28 kilogramlık ağırlığı.

Ancak çoğu kullanıcı bunu dert etmişe benzemiyor. Zira ilk kampanyadaki gibi Mate yeni kitlesel fonlama kampanyasından da zaferle ayrılıyor.

18.811 kişi tarafından desteklenen proje, 10 milyon dolara yakın fon toplamış durumda. Perakende fiyatından yüzde 60 daha uyguna ön sipariş almasının bunda payı büyük.

Projeyi detaylı incelemek için kitlesel fonlama sayfasına göz atabilirsiniz.

Yorum Gönder

5 × three =