close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Mangal Yapmanın En Çevreci Hali: Güneş Enerjili Izgara Aleti

Açık havada yemek pişirmenin en çevreci haliyle tanışın! Güneş enerjisiyle çalışan SolSource ızgara aletiyle çevreye zarar vermeden mangal keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

One Earth Designs isimli bir girişimin ürünü olan SolSource, yatırımcı ve girişimcileri bir araya getiren ünlü TV programı Shark Tank’te kendini gösterdi. Şirketin CEO’su Catlin Powers, ürününü yatırımcıları tanıtır tanıtmaz büyük ilgiyle karşılaştı.

Programdaki yatırımcılardan Mark Cuban, 500.000 bin dolar karşılığında şirketten yüzde 4 değerinde hisse almaya karar verdi. One Earth Designs böylece günümüzün en ünlü girişimci ve yatırımcılarından biri olan Cuban’la ortaklık kurmuş oldu.

SolSource aynı zamanda kitlesel fonlama geçmişine de sahip. Cuban’dan yatırım almadan önce potansiyel müşterilerin karşısına çıkan proje, 166.393 dolar fon toplamayı başardı.

SolSource nedir?

SolSource Sport, açık havada yemek yapma deneyimini ayrı bir seviyeye taşıyor. Taşınabilir, kullanımı kolay, güneş enerjisiyle çalışan ızgara, havayı doğayı kirletmeden pratik bir şekilde yemek yapmanızı sağlar. Güneş ışığını ısıya çevirirken aletin reflektörleri yüzde 92 verimlilikle çalıştığı için herhangi bir yakıt ihtiyacını da ortadan kaldırır.

299 dolardan başlayan SolSource Sport 250 derecelik ısı verirken, 350 dereceye ulaşan Classic versiyonu 499 dolara satılıyor.

Güneş enerjisinin böylesine günlük ve pratik kullanıma kadar inmesi, daha temiz bir gelecek açısından umut verici.

Yorum Gönder