close

Vücudumuz yaklaşık yüzde 70 sudan oluşuyor. Dolayısıyla vücudu sürekli suyla beslemek son derece önemli. Dehidratasyon, yani susuz kalmak insan vücudunu birçok yönden etkiler. Cilt kuruluğu, baş ağrısı, baş dönmesi, kas krampları ve yorgunluk gibi belirtiler bunlardan bazıları.

Bedenimiz susayarak suya ihtiyacımız olduğunda bize haber verir. Peki sadece susayınca su içerek gerçekten günlük su ihtiyacımızı karşılıyor muyuz?

Vücudun hidrasyon seviyesini takip eden ve daha fazla su içmemiz gerektiğinde bizi bilgilendiren bir akıllı bileklik, su meselesini tamamen çözmeye odaklanıyor. Özellikle zorlayıcı fiziksel aktivite ve egzersiz yapan kişiler için son derece yararlı görünüyor.

Sağlığınızı Gözeten Hidrasyon Takip Cihazı

Giyilebilir hidrasyon monitörü olarak lanse edilen LVL isimli akıllı bileklik, hidrasyon, kalp atım hızı, uyku, aktivite, kalori ve hatta ruh halini takip ediyor. Kısacası bir akıllı bilekliğin yaptığı hemen her şeyi yaparken üstüne en önemli olan şeyi, yani su ihtiyacını da takip ediyor.

LVL, gerçek zamanlı takip sistemiyle özellikle spor yaparken susuz kaldığınızda sizi uyararak performansınızın düşmemesini sağlıyor. Cihaz sadece fitness değil uyuma ve dinlenme konusunda da kullanıcısını yalnız bırakmıyor.

Kickstarter’da başlattığı kitlesel fonlama kampanyasıyla adını duyuran LVL, kullanıcılar tarafından da büyük ilgi gördü. 7.500 kullanıcının ilgisini çeken proje 1 milyon doların üzerinde fon toplayarak en başarılı giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri oldu.

Vücudumuzun yerine getirmemiz gereken ihtiyaçları hakkında doğru bilgiye sahip olmak ve bu konuda bilinç kazanmak, günlük tercihlerimizi de iyileştirmemizi sağlıyor. LVL gibi cihazlar da bu süreçleri daha fazla insan için daha basit ve erişilebilir hale getiriyor.

Yorum Gönder