close
Kitlesel Fonlama Kampanyaları

Livin İle Duş Alırken Hem Eğlenin Hem de Su Tasarrufu Sağlayın

Nesnelerin interneti (IoT) akıllı otomobillerden akıllı kilitlere, akıllı buzdolaplarından ve fırınlara kadar hayatımıza dokunan her şeyi değiştiriyor. Bu nesnelerle olan etkileşim biçimizi de. Şimdi sıra duş alma şeklimizde. IoT teknolojisiyle donatılan Livin, duş alma deneyimimizi iyileştirmeye geliyor.

Duş alırken sıcak-soğuk ayarını bir türlü düzgün ayarlayamamak büyük sorun. İdeal sıcaklığı yakaladığımızda bir daha ulaşamama tehlikesiyle çoğumuz suyu kapatmıyor. Dolayısıyla bu süreçte büyük su israfına yol açıyoruz.

Livin akıllı duş sistemi bu sorunları bertaraf ediyor. Gelişmiş ısı ayarı mekanizmasına sahip olan cihaz, su sıcaklığını istediğiniz seviyede tutuyor. Sıcaklığı istenen seviyede sabitlediği için suyu açık tutmaya da gerek kalmıyor. Böylece su israfının da önüne geçiyor. Livin kısaca su, zaman ve ruh sağlığı tasarrufu sağlıyor.

Faydaları Saymakla Bitmiyor

Livin’in algoritması, doğru sıcaklığı ayarlamanın en kısa yolunu buluyor ve bu da suyun amaçsız çalıştırılma süresini düşürüyor. Mobil uygulaması ise ne kadar su kullandığınızı takip etmenize yardımcı oluyor. Duş aldığınız süre boyunca kaç litre su harcadığınızı görebiliyorsunuz.

Geliştiriciler çevresel faydalarının yanı sıra eğlence faktörünü de es geçmemiş. Spotify veya Apple Music gibi online müzik uygulamalarına bağlanabilen cihaz, duşta sevdiğiniz müzikleri çalmanızı sağlıyor. Şarkıyı durdurma, sesini açma veya şarkı değiştirme gibi işlemleri cihazın düğmeleriyle yönetebiliyorsunuz.

Birden fazla kişinin yaşadığı evlerde de aynı senaryo devam ediyor. Cihaz farklı kullanıcıların tercihlerini kayıt altına alabiliyor ve herkes kendi alışkanlığına göre duş alabiliyor.

Cihazın en büyük avantajı ise banyonuzu yeniden biçimlendirmeye ihtiyaç duymuyor. Cihaz 15 dakika içinde herkesin kurabileceği şekilde tasarlanmış durumda.

Kitlesel fonlama kampanyasına başlayan bu yenilikçi ürün 100 bin dolar hedefini aşarsa hayata geçecek. Proje detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sizin de buna benzer yenilikçi projeleriniz varsa Arıkovanı.com‘a başvurabilirsiniz.

Yorum Gönder