close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Lella Kids Çocukları Zararlı İçeriklerden Koruyacak

Günümüz çocukları teknolojinin içine doğuyor ve teknolojiyle büyüyor. Teknolojik cihazları ve yazılımları çoğumuzdan iyi kullanıyorlar. Özellikle internetten video izlemeye bayılıyorlar.

Çağa ayak uydurma konusunda tüm bunlar avantajlarına olsa da dezavantajları da yok değil. Örneğin internette faydalı ve eğlenceli içeriklerin yanında yığınla sakıncalı içerik var. Çocuklarınızı bu kötü içeriklerden korumak sizin elinizde.

Momo gibi son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen ve çocukları intihara kadar götüren zararlı içeriklere karşı, güvenli internet için harekete geçen Lella Kids geliştiricileri Arıkovanı’nda fonlanan uygulamalarını psikologların kontrolünde çocukların yaşına uygun, güvenli videolar izleterek, interneti eğitici ve öğretici bir araç olarak sunuyor.

Çocukları ve psikolojilerini kötü içeriklerden korumak amacıyla geliştirilen Lella Kids, psikolog onaylı bir çocuk video uygulaması. Sakıncalı içerikleri filtreleyen uygulama, bu sayede çocuklarınızı şiddet ve cinsellik içeren videolardan koruyor.

2 – 7 Yaş arasındaki çocuklar için içeriği psikologlar tarafından onaylanan Lella Kids uygulaması sayesinde, ebeveynler çocuklarını anlık olarak ne izlediğini takip edebiliyor ve çocuklara güvenli bir platform sağlıyor.

Lella Kids uygulamasının sundukları arasında yaş gruplarına özel videolar, çocukların video davranış analizi, çocukları hakkında (kaç dakika video izlediği, hangi kategoriyi daha fazla takip ettiği vb.) güncel raporlama bulunuyor.

Kısacası çocuğunuzun internetteki davranışları üzerinde tam hakimiyet sağlayabiliyorsunuz.

Çocukları kötü içeriklerden koruma hedefiyle yola Lella Kids, bu hedeflerini gerçekleştirmek için Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyası başlattı. Siz de buradan Lella Kids’in proje sayfasına giderek çocuğunuzu internetteki zararlı içeriklerden koruyabilirsiniz.

 

Yorum Gönder