close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Kompakt ve Portatif Sanal Gerçeklik Simülatörü Yaw VR

Sanal gerçeklik cihazları kullanıcılara farklı bir dünyanın kapılarını açıyor. Çeşitli araçlarla birleştiğinde, yalnızca görme değil, dokunup hissetme, koklama ve hatta tatma duygularını da bambaşka bir şekilde yansıtıyor.

Sanal gerçeklik pazarı yıldan yıla muazzam bir büyüme gösteriyor ve bunun bu yıl devam etmesi bekleniyor. Statista verilerine göre, 2018’deki sanal gerçeklik kullanıcılarının toplam sayısı 171 milyona ulaşacak. Bu kadar ilgi ve talep olunca, her geçen gün daha yenilikçi VR projeleri ile karşılaşıyoruz.

Onlardan biri de Kickstarter’da karşımıza çıkan sanal gerçeklik uyumlu hareket simülatörü. Sanal dünyada hareket etme özgürlüğü sunan cihaz, özellikle oyun tutkuları için çok farklı bir oyun oynama deneyimi vadediyor.

Yaw VR İle Tanışın

Küçük, hafif ve sessiz yapısıyla dikkat çeken Yaw VR hareket simülatörü, 3DoF ve yüksek dinamik aralığı ile öne çıkıyor. Küçükten kastımız gerçekten küçük. 74 cm çapında ve katlandığında 38 cm yüksekliğinde olan cihaz sadece 15 kilogram ağırlığında. Dikey eksende 360 derece sınırsız hareket kabiliyetine sahip olan cihaz 50 derece yatay hareket edebiliyor.

Hem bireysel hem de profesyonel kullanıma uygun olan Yaw VR 890 dolar ön sipariş fiyatına sahip. Kitlesel fonlama kampanyasında 150.000 dolar fon hedefleyen proje kampanya bitimine 30 gün kala 90 bin dolar destek görmüş bile.

Proje hakkında detaylı bilgi almak için Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder