close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Kitlesel Fonlamaya Damga Vuran Elektrikli Bisiklet Projeleri

Elektrikli araçlar geleceğin ulaşım şeklini iyi yönde değiştirmeye devam ediyor. Çevre dostu bu teknoloji söz konusu olunca aklımıza doğrudan elektrikli otomobiller gelse de elektrikli bisiklet de bu ekosistemin önemli bir parçası. Evet, bisikletler halihazırda doğa dostu araçlar. Ancak onların elektriklenmesi bambaşka bir amaca hizmet ediyor; bisiklet sürme deneyimini iyileştirmek.

Bu konsept insanlar tarafından da benimsenmiş durumda ve elektrikli bisiklet pazarı her geçen gün büyümesini sürdürüyor. Statista verilerine göre, 2025 yılında pazarın hacmi 24,3 milyon doları bulacak.

Bu pazarın katkı sağlayıcıları arasında kitlesel fonlama kampanyaları da önemli yer tutuyor. Kitlesel fonlama platformlarında yer alan birçok e-bisiklet projesi milyon dolarları bulan fon desteğiyle karşılaşıyor ve başarılı bir şekilde küresel pazara açılıyor.

MATE e-bike projesi onların başında geliyor. Hedefinin yüzde 4230 üzerine çıkarak 6.485.043 dolar fon elden eden proje, pratik ve kullanıcı dostu özellikleriyle dikkat çekiyor.

Tamamen farklı bir tasarıma sahip olan Sondors da onlardan biri. Kalın lastikleri ve katlanır yapısıyla dikkat çeken bisiklet, kitlesel fonlama kampanyasında 6 milyon doların üstünde fon toplamayı başarmıştı.

Gelenekseli elektrikliye dönüştürenler

Sıfırdan bir elektrikli bisiklet almak mali açıdan herkesin karşılayabileceği bir şey değil. Neyse ki bunu fırsat bilip çözüm üreten girişimciler de yok değil. E-bisiklet dönüştürücülerle neredeyse tüm bisikletleri elektrikliye dönüştürmek mümkün.

Her bisikleti elektrikliye çeviren Eazy Bike onlardan biri. Farklı fiyatlara farklı güç ve menzil aralıkları sunan UrbaNext ve Swytch de başarıyla fonlanan projeler arasında yer alıyor.

Dönüştürücü kitleri kullanımı kolay ve en önemlisi yeni bir bisiklete göre çok daha uygun fiyatlı alternatifler. Tercihiniz hangisi olursa olsun seçenekler oldukça geniş, kitlesel fonlamada da onlardan epey var.

Yorum Gönder

eleven − three =