close
Kitlesel Fonlama Kampanyaları

Destekçileri Mağdur Etmeyen Platform: FitForLaunch

Kitlesel fonlama sayesinde şimdiye kadar büyüklü küçüklü birçok fikir ve proje başarılı bir şekilde hayata geçti; birçok proje sahibi binlerce insana kampanyasını duyurma şansı elde etti. Ne yazık ki hepsi destekçilerine vadettikleri şeyleri teslim etmeyi başaramadı. Fonlama sürecini başarıyla tamamlasa da ön sipariş aşamasında felakete dönüşen birçok kampanya örneği mevcut.

Tüm bu tatsızlıkların önüne geçmek için FitForLaunch adında yeni bir platform kuruldu. Kampanya destekçilerini yüzde yüz garantiyle koruyan platform, destekçilerin riskini en aza indirgemeyi hedefliyor.

Platformun arkasında kitlesel fonlamanın başarılı isimlerinden Michael Armani yer alıyor. 3D yazıcı projesi olan M3D ile büyük yankı uyandıran Armani, kitlesel fonlama yoluyla milyonlarca dolar destek toplamayı başarmıştı. Armani bu süreçte edindiği bilgi ve tecrübeden yola çıkarak kitlesel fonlamanın seyrini değiştirebilecek bir projeyle karşımızda.

12 aydan fazla geciken siparişleri kapsayan FitForLaunch, proje finansal açıdan başarısızlıkla sonuçlandığı takdirde, destekçilere para iadesi garantisi veriyor. Böylece dolandırıcılığın da önüne geçen platform, daha güvenilir bir kitlesel fonlama deneyimi vadediyor.

FitForLaunch’a katılmak isteyen her girişim; pazarlama, teknik, finans, üretim ve kurucu alanlarında detaylı incelemeye tabi tutulur.


Kitlesel fonlama alanına iddialı bir giriş yapan platform, şimdiden dört farklı projeyi bünyesinde barındırıyor. M3D, Snapmaker, Knops ve Enomad isimli bu projeler, toplamda 7,8 milyon dolar destek toplayarak başarılarını kanıtlamış durumda.

İnceleme sürecini başarıyla geçtikten sonra bu projelere her ay onlarca yenisinin eklenmesi bekleniyor. Platforma dahil olan projeler, ön sipariş gelirlerini artırmanın dışında imalat, istihdam ve vergilendirme gibi kitlesel fonlamada hayati öneme sahip konularda FitForLaunch tarafından destek bulma şansına da sahip.

Ön siparişlerin yerine getirilmesini garanti ederek riski en aza indirmesi, potansiyel destekçilerin bir projeyi destekleme kararına olumlu etki etmesi ve en önemlisi kitlesel fonlamada güven inşa etmesi açısından FitForLaunch, kitlesel fonlamanın seyrini olumlu yönde değiştirecek bir değer niteliği taşıyor.

Yorum Gönder