close
Kitlesel Fonlamaya Dair İpuçları

Kitlesel Fonlamada Başarıya Götüren Kişi Özellikleri

Kitlesel fonlamanın rekabetçi yapısı, kitlelerden fon toplamak ve projelerine destekçi çekmek söz konusu olduğunda girişimcilerin farklı taktikler geliştirmesine yol açıyor.

Girişimciler kampanyalarını fark edilir kılmak için etkileyici ve harekete geçirici kampanya mesajlarının yanı sıra aynı zamanda doğru tutumumu da benimsemek durumunda.

Kitlesel fonlamada başarılı olan girişimciler, kampanyada kişiliklerini öne çıkarmanın da önemine değiniyor. Kendi hikayelerini anlatmaktan, kullanıcı geri bildirimlerine yanıt vermeye kadar kampanyanın tamamen içinde yer alarak güven inşa ediyorlar.

Bir kitle fonlaması kampanyası yürütme ve genel olarak başarılı bir girişimci olma konusunda çok önemli olan bazı kişisel özellikler vardır. Aşağıdaki üç özelliği listenin en üst sıralarına yazabiliriz:

Makul Olma

Bu, özellikle kampanyadan elde edilecek fon miktarı belirleme konusunda belirleyici bir etmen. Net ve ölçülebilir hedefler belirlemek göründüğü kadar basit değil. Pek çok girişimci, hedeflerini belirlerken değerleriyle ve misyonlarıyla örtüşen hedefler koymakta çok başarılı sayılmaz.

Kitlesel fonlamada kesin hedef belirlemekse oldukça önemli. Hedefi çok düşük veya çok yüksek tutmak, tatmin edici olmayan sonuçlara yol açabilir. Ne kadar para toplamak istediğine, niçin bu miktarın yeterli olduğuna ve paranın nasıl harcanacağına dair net bir görüşe sahip olan girişimciler, kitlesel fonlamada çok daha iyi sonuçlar elde ediyorlar.

Açık fikirlilik

Yeni fikirlere açık olmak girişimciler için son derece önemli. Yeni fikirleri, önerileri ve kutunun dışında düşünebilme yeteneğini bir araya getirmek, inovasyon liderlerini girişimcilerin geri kalanından ayıran şeydir.

Kitle fonlamasında destekçilerden aldığınız geri bildirime açık olmak önemlidir. Kampanyanız başarılı olmasa bile, toplanan geribildirim büyük bir bilgi kaynağı ve iş geliştirme açısından önemli bir adımdır.

Disiplin

Rekabetin çok zor olduğu girişimcilik dünyasında başarılı olmak istiyorsanız, kusursuz bir disipline sahip olmanız gerekir. Bir gün sıkı çalışıp iki gün gevşedikten sonra her şeyin düzgün gitmesini bekleyemezsiniz.

Aynı şey kitlesel fonlamada da geçerli. Başlangıç ​​stratejisini yol boyunca sürdürmekten yorumlara yanıt vermek için güncellemeler yayınlamaya kadar her adımda aynı özveri ve disiplini göstermelisiniz. Disiplinli olmak, başarıya giden yolda en önemli kişi özelliklerinden biridir.

Yorum Gönder