close
Kitlesel Fonlamaya Dair İpuçları

Kitlesel Fonlama Kampanyanızı Uçuracak 7 Pazarlama Önerisi

Kitlesel fonlamaya son yıllarda arta ilgi, bu alternatif fonlama biçiminin seyrini muazzam bir şekilde değiştirdi. Fon toplamak, ürünlerine dikkat çekmek, müşterileriyle daha derin bağ kurmak ve değerli geri bildirimler almak için gittikçe daha fazla girişimci kitlesel fonlamaya yöneldi.

Peki girişimciler kendi kitlesel fonlama kampanyalarından en iyi şekilde nasıl yararlanabilir? Bazı kampanyaların başarısının sırrı nedir? Bazı ürünler başarısız olurken bazıları milyonlar elde ediyor. Başarısız olanlar nerede hata yapıyor? Bazı girişimcilerin bildiği ve diğerlerinden gizlediği özel bir tarif mi var?

Belli adımları takip eden herkesi başarıya götürecek tek bir tarif olmasa da kampanyanızı başarıya götürecek kanıtlanmış bazı uygulamalar mevcut. İşte bunlardan 7 tanesi:

Her Şey Başlıkla Başlar

Kendinize sormanız gereken ilk soru şudur: İnsanların duyacakları ilk şey, projenizi hatırlamasını sağlayacak şey nedir? Elbette projenin adı ve başlığıdır. Basit, doğru noktaya parmak basan, paylaşılabilir ve arama motorlarıyla dost unutulmaz bir kampanya başlığı hazırlayın ve doğru mesajı iletin.

Etkili Bir Açılış Sayfası Oluşturun

Açılış sayfaları ilk izlenimi mükemmelleştirme, kampanyanızın başlamasından önce kitlenizle diyalog kurma, kampanya sırasında ziyaretçi akışını takip etme ve trafiği ölçümleme açısından son derece önemlidir. Basit ve uygun fiyatlı araçlarla yol boyunca size yardımcı olabilecek etkili bir açılış sayfası oluşturmak hiç de zor değil.

İçerik Kraldır

Güçlü bir içerik pazarlaması stratejisinin önemini tartışmaya bile gerek yok. Projenin ana sayfasından sosyal medya kanallarına, basın açıklamalarından alınan sorulara verdiğiniz cevaplara kadar, doğru mesajı iletmek için yayınladığınız her bir kelimenin iyi söylenmesi gerekiyor.

Video Olmazsa Olmaz

Kampanya videosu benzersiz ve etkileyici olmalı ancak değer önermesi, ana özellikler ve ürünün arkasındaki ekip gibi göz ardı etmemeniz gereken üç önemli unsur var. Kullanabileceğiniz en önemli promosyon aracı olduğu için kampanyanız için mükemmel bir video hazırlamak gereklilikten ziyade bir zorunluluktur.

Etkili E-mail Pazarlama

E-mail pazarlaması, insanlarla iletişime geçmek için hala en önemli araçlardan biri. Potansiyel destekçilere ulaşmak, onlara kampanyanın güncel durumuyla ilgili hatırlatma yapmak için etkili bir e-mailing hazırlamayı unutmayın.

Sosyal Medya Fenomenlerine Ulaşın

Fenomenlerle iç içe olmak kampanyanızın performansını ve görünürlüğünü artırmak için harika bir yoldur. İşbirliğini etkili hale getirmek için öncelikle doğru kişilerle ortaklık kurduğunuzdan emin olun.

Kendi Fenomenlerinizi Yaratın

Stratejinize dahil etmeniz gereken birçok pazarlama biçimi var. Ancak içlerinden birisi pazarlamaya yeni bir seviye atlatmaktan geçiyor. O da ekip üyeleriniz içinden kendi fenomenlerinizi yaratmak!

Yorum Gönder