close
Dünyadaki Son Teknoloji Gelişmeleri

Kitlesel Fonlama Kampanyanızda Instagram’a Yer Açın

Instagram etkileşim konusunda lider platform olmaya devam ediyor. Kitlesel fonlamada projenizi duyurmak, kitlelere ulaşmak, geri bildirim almak, kısacası etkileşim almak hayati olduğu için Instagram da bu alanda vazgeçilmez platformların başında geliyor.

O halde kitlesel fonlama kampanyanız için mümkün olan en fazla etkileşimi elde etmek adına neler yapmanız gerektiğine bakalım.

Görsel Görsel Görsel

Instagram demek görsellik demek. Kimse bu platforma upuzun sıkıcı yazıları okumak için girmiyor. Tek bir parmak hareketiyle saniyede onlarca farklı görsele bakan sabırsız bir tüketici kitlesiyle karşı karşıyasınız. Dolayısıyla yapmanız gereken ürün veya fikrinize ait en göz alıcı görsellere yer vermek. Ancak salt ürün görseline odaklanmayın. Ürünü geliştirirken çekilen eğlenceli fotoğraf ve kısa videolar, yani kamera arkası görüntüler en çok beğenilen içeriklerin başında geliyor.

#Hashtag’lerde Hala İş Var

Yeni bir icat olmasa da hashtag’ler hala işe yarıyor. Üstelik Instagram söz konusu olduğunda hashtag’ler etkileşim almanın en etkili yolu olabilir. Instagram’da her paylaşıma 30 hashtag ekleyebiliyorsunuz. Ancak bunların ürün kategoriniz ve içeriğinizle alakalı olduklarından emin olun. İlgili hashtag’leri bulmanıza yardımcı olması adına Hashtag Expert uygulamasını kullanabilirsiniz.

Hikayelerin Gücüne İnanın

Instagram Hikayeler, destekçilerinizle iletişim kurmak, marka hikayenizi ve daha fazlasını paylaşmak için size güzel bir alan yaratıyor. Hikayelerinizde hashtag, GIF, konum paylaşarak, başka profillerden bahsederek daha fazla etkileşim alabilirsiniz.

Hikaye Anlatın

İster Instagram’ın Hikayeler özelliğiyle, ister normal bir paylaşım yapın, tüm gönderilerinizin bir bütünün parçası olduğunu unutmayın. Paylaşmayı düşündüğünüz her fotoğrafın veya videonun alt metnindeki mesajın kampanyanıza faydası olup olmadığını göz önünde bulundurun.

Yorum Gönder

nineteen + eight =