close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Kırın, Dönüştürün, Sarın: FlaX İle Kendi Filamentinizi Basın

3D yazıcınız var veya bir tane almayı düşünüyorsunuz. Peki aklınızdaki figürleri basmak için neye ihtiyacınız var? 3D yazıcıların hammaddesi olan filamente. Her seferinde dışarıdan filament almak yerine evde kendi filamentinizi üretebileceğinizi biliyor muydunuz? O zaman gelin Flax ile tanışın.

FlaX ev kullanımı için tasarlanan geri dönüşüm odaklı bir filament üretim makinesi. ABS, PLA, PP gibi pek çok hammaddeden filament basabilen FlaX ile çevrenizdeki her türlü hurda plastikten veya granül halde piyasada bulunabilen hammaddelerden filament basabilirsiniz. Evinizdeki pet şişe veya plastik tabaklardan filament üretebileceğinizi düşünün!

3D yazıcınızdan hatalı çıkan parçaları da yeniden hammadde olarak kullanabilirsiniz. Böylece hem çevreyi korumuş hem de maliyetleri minimuma indirmiş olursunuz.

Flax üretimi tek başına yapar ancak işlerinizi hızlandırmak ve daha organize çalışmak için yardımcı olarak üretilen FlaX WraPPer ve FlaX ShreDDer olmak üzere iki adet takım arkadaşı da bulunuyor.

FlaX ShreDDer kırmak istediğiniz plastik ürünlerinizi veya evinizde biriktirdiğiniz pet şişelerinizi birer hammadde haline dönüştürürken FlaX WraPPer ise filamentleri 0,03 mm hassasiyet ile üretir ve ürettiğiniz filamentler kasnağa sarılarak bütün yazıcı markaları ile uyumlu hale gelir.

Yerli bir proje olan Flax, Arıkovanı üzerinden başlattığı kitlesel fonlama kampanyasıyla ön sipariş topluyor. Flax Filament Üretim Makinesi erken siparişe özel 699 TL’den satılıyor. Flax, Wrapper ve Shredder’dan oluşan full setin ön sipariş fiyatı ise 1.299 TL.

Proje fon hedefine ulaşırsa Flax, sahiplerine Şubat 2019’da teslim edilmeye başlanacak. Proje hakkında detaylı bilgi almak ve ön sipariş vermek için tıklayın.

Yorum Gönder