close

Düşük karbonhidratlı, yüksek yağlı ketojenik diyet son yıllarda gittikçe popüler hale geldi. Ketojenik diyet sistemine dayanan akıllı nefes analiz cihazı Keyto, yağ yakmanızı kolaylaştırmanın yanı sıra yaşam tarzınızı da iyileştirmeye geliyor.

Keyto’ya gelmeden önce ketojenik diyetin arkasındaki konsepti anlamak gerek. Bu diyet sistemi, karbonhidrat alımını önemli ölçüde azaltırken, yüksek yağ ve protein tüketimini teşvik ediyor. Sonuç olarak ortaya ketosis denilen hücre mitokondrilerinde glükoz yerine keton denen yağ asitlerinin temiz yakıt olarak kullanıldığı fizyolojik durum ortaya çıkıyor. Yani vücut enerji olarak depoladığı yağları yakıyor.

Keyto’ya göre, cihazın sensörü, ketosis düzeyinizi belirlemek için nefesinizdeki asetonları ölçüyor. Böylece ne kadar miktarda ve verimlilikte yağ yaktığınızı sadece cihaza üfleyerek öğrenebiliyorsunuz.

Bu akıllı nefes ölçer, vücudunuzun gelişimiyle ilgili veri toplamanın yanı sıra diyetinizi nasıl iyileştireceğiniz ve konusunda da yardımcı olmayı vadediyor. Bunu mobil uygulamasıyla sağlıyor.

Uygulaması yoluyla kişiye özel yemek önerileri sunan Keyto, sizi sürekli güncellenen tarifler ve sağlık önerileriyle zinde tutuyor.

Ayrıca uygulamadan diğer Keyto kullanıcılarıyla da bağlantı kurabiliyorsunuz. Böylece onlarla tecrübelerinizi paylaşarak birbirinize destek olabiliyorsunuz.

Keyto şu sıralar kitlesel fonlama kampanyasıyla ön sipariş topluyor. 50.000 dolar fon toplama hedefiyle yola çıkan cihaz, kampanya bitimine 3 haftadan fazla bir süre kala 200.000 doların üzerine çıktı bile. 99 dolar ön sipariş fiyatına sahip olan cihaz destekçilerine ocak ayından itibaren teslim edilecek.

Yorum Gönder

16 − 4 =