close

Artırılmış gerçeklik tabanlı bir kutu oyunu olan Kartoon3D, çocuklara okuma-yazma, yabancı diller, matematik ve işbirliği yapmayı öğretmek için Arıkovanı’nda kitlesel fonlama kampanyasına başladı.

50.000 TL hedefle başlatılan kitlesel fonlama kampanyası başarılı olursa, ilk Kartoon3D’lerin destekçilere bu yılın ağustos ayında teslim edilmesi planlanıyor.

3 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlanan Kartoon3D, 3B görsel ve animasyonlar eşliğinde çocuklara bireysel ve birlikte öğrenme ortamı sağlayacak.

Oyunun disleksi dostu kartları, içerdiği görsel bileşenler sayesinde kolay ve kalıcı bir öğrenme süreci sunar. Kartoon3D, içerisindeki 160 harf ve rakamla 3 dilde 2000’den fazla kelime ve matematik işlemi kombinasyonu oluşturulmasına olanak tanır.

Proje sahibi girişimci Salih Özcan’ın “dünyadaki en kapsamlı artırılmış gerçeklik uygulaması” olarak tanımladığı Kartoon3D, çocukların daha iyi ve keyifle öğrenmelerini sağlamak için desteklerinizi bekliyor.

Harfleri, kelimeleri, sayıları, matematik işlemlerini Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde seslendirebilen Kartoon3D’nin proje sayfasını buradan inceleyebilirsiniz.

Kartoon3D’yi Test Edin

Kartoon3D’nin çocuğunuz için nasıl bir deneyim sunacağınız merak ediyor musunuz? Kartoon3D uygulamasını Android ya da iOS cihazınıza ücretsiz indirmekle işe başlayabilirsiniz. Aşağıdaki görsellerin çıktısını alıp kameraya gösterdiğinizde, artırılmış gerçeklik deneyimi başlayacak.

Yorum Gönder