close
Kitlesel Fonlamaya Dair İpuçları

Karantina sürecinde geliştirebileceğiniz 5 beceri

COVID-19 pandemisinden neredeyse bütün dünyadaki insanların evine kapandığı bu günlerde, evimizdeki vakti verimli geçirebilmemiz oldukça önemli. Bolca bulunan vaktimizin bir kısmını kişisel gelişimimiz için kullanmayı başarabilirsek, hem süreci daha iyi bir ruh haliyle atlatabilir, hem de tüm bunlar sona erdiğinde mükemmel bir başlangıç yapabiliriz. İşte kişisel gelişiminizde önemli rol oynayabilecek ve evde online olarak geliştirebileceğiniz 5 beceri!

1-Proje Yöneticiliği

Belirli bir projenin hedef ve amaçlarına ulaşarak bitirilebilmesi için kaynakları planlayan, ekibi koordine eden ve genel organizasyonu sağlayan proje yöneticileri, başarılı bir projede kritik rol oynarlar. Proje yöneticiliğinde başarılı olabilmek içinse bir dizi birikime ve yeteneğe ihtiyacınız var. Eğer strateji, kaynak yönetimi, iş kırılımı yapısı gibi süreçler hakkında eğitimli olursanız gerek kendi projenizde gerekse görev aldığınız herhangi bir projede başarılı olabilirsiniz. Bu alanda kendinizi geliştirebileceğiniz onlarca online eğitim, makale ve kitaplar mevcut. Bunları araştırarak başlayabilirsiniz.

2- Dijital Pazarlama

Günümüzde 4 milyar insanın internet kullandığı dünyamızı düşünürsek, dijital pazarlamanın ne kadar önemli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Eğer bu alanda yeterince bilgi ve birikim sahibi olursanız markanızı veya ürününüzü çok daha geniş bir kitleye ulaştırabilir ve hedefinize daha etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz. Buradan Google tarafından sağlanan ücretsiz Dijital Pazarlama eğitimlerine giderek başlayabilirsiniz.

3-Yabancı Dil

Globalleşmenin durdurulamaz duruma geldiği dünyada, ticaretinizi veya hizmetinizi kendi dilinizle kısıtlı tutmak doğru bir tercih olmayabilir. Bunun dışında yabancı görüşmelerinizde arada bir tercüman olmadan iletişiminizi kendiniz kurmanız, sizi daha iyi bir dinleyici yapacaktır. Ayrıca yabancı dil bilmenin farklı bir düşünce perspektifi kattığı ve yaratıcılığı artırdığı birçok uzman tarafından uzun yıllardır söyleniyor. Yeni bir şey öğrenmek istediğinizde o dildeki kaynakların artık elinizin altında olacağını da unutmamak gerek.

4-Video Editörlüğü

Sosyal medyada ve dijital pazarlamada öne gelen içeriğin artık videolar olduğunu ve yakın gelecekte bu durumun videoların daha de lehine gelişeceğini birçok uzman belirtmekte. Özellikle girişimcilerin, ürünlerinin tanıtımını yaptığı ilk evrelerinde iletişimi oldukça önemlidir. Eğer girişiminizin profesyonel bir destek alarak video yaptırabilecek kaynağı yoksa, video düzenleme programlarını bilmek oldukça işinize yarayabilir. Dünyada sıklıkla kullanılan Premiere Pro, After Effects, Final Cut Pro gibi yazılımları öğrenmeye başlayarak işe koyulabilirsiniz.

5- Metin Yazarlığı

Yaratıcılık içerikler üreterek bunları pazarlamaya dönüştürebilen metin yazarları, dijital pazarlamada oldukça önemli bir rol oynar. Bir girişimin tanıtım evresinde, yaratıcı ve amaca hizmet edebilen gerek web sitesi gerek sosyal medya metinleri kritik bir görev alacaktır. Bu nedenle yaratıcı ve etkili içerik yazma konusunda gerek bolca pratik yaparak gerek çeşitli eğitimler alarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yorum Gönder

16 − 7 =