close

Güneş ışığı veya doğal ışık bizi mutlu ediyor, bu bir gerçek. Beynimizdeki serotonin seviyesini artırıyor, bu da bizi daha enerjik, daha üretken ve daha mutlu bir ruh haline sokuyor. Kış aylarında güneş ışığından yoksun olmanın ruh halini düşürdüğüne şüphe yok. Hatta kimileri bu yüzden depresyonda bile hissediyor.

Aydınlık ve güneşli evler, daha karanlık ve kasvetli yaşam alanlarından kesinlikle daha sağlıklı ve konforlu. Ama evimiz dilediğimiz kadar güneşli değilse ne yapabiliriz ki? Caia 2.0 isimli robot bu konuda bize yardımcı olabilir.

Caia 2.0 Nedir?

Caia 2.0, güneş ışığını daha geniş açılarda yansıtmak için özel bir algoritma kullanan, ışık reflektörü olarak öne çıkıyor. Geliştiricileri tarafından “doğal ışık robotu” olarak adlandırılan Caia 2.0 ile güneş almayan alanları doğal bir şekilde aydınlatmak mümkün.

Evinizi veya ofisinizi doğal güneş ışığı ile aydınlatmak isterseniz, yapmanız gereken tek şey robotu güneşli bir yerde ayarlamak ve aydınlatmak istediğiniz yönü seçmek.

Solencia tarafından geliştirilen Caia 2.0, evinizi elektrik kullanmadan aydınlatmak için güçlü, taşınabilir ve uygun maliyetli bir çözüm sunan yenilikçi bir ürün olarak dikkat çekiyor.

Kitleler tarafından da büyük ilgiyle karşılanan Caia 2.0, kitlesel fonlama kampanyasından 615.910 dolar fon elde etmiş durumda. Robotun avantajlı ön sipariş fiyatı ise 229 dolar.

Caia 2.0, kitlelerin kolektif gücüyle gün yüzüne çıkan yenilikçi ürünlere müthiş bir örnek.

Yorum Gönder

three × four =