close
Kitlesel Fonlamaya Dair İpuçları

Kampanyanız İçin Mükemmel Takımı Kurmanın Kilit Noktaları

Kitlesel fonlama kampanyanızın başarılı olması için ürününüzün özelliklerinden seçeceğiniz platforma kadar birçok farklı belirleyici unsur var. Ancak bunun bir ekip çalışması olduğunu düşünürsek, kilit noktalardan biri de doğru ekibi bir araya getirmek.

Bunun için nereden başlamalıyım, nelere dikkat etmeliyim diyorsanız işte süreç boyunca size yol gösterecek ve daha iyi karar vermenize yardımcı olacak üç ipucu:

Tamamlayıcı Beceriler

Kampanyanız için doğru çalışanları işe almak söz konusu olduğunda, birbirlerinin becerilerini tamamlayan profesyonelleri seçtiğinizden emin olun. Niceliği değil, niteliği ön planda tutun. Her pozisyon için çok sayıda insana değil, her şeyden anlayan uzmanlara ihtiyacınız var. Her çalışanın güçlü taraflarını belirleyin ve onlar için doğru pozisyonu seçin.

Hangi Pozisyon?

Kampanyanın sorunsuz bir şekilde çalışmasını istiyorsanız, her üyenin pozisyonunu açık şekilde belirlemeniz gerekir. Çalışanlar, rollerinin ve sorumluluklarının ne olduğunu bilmelidir. En önemli pozisyonlar takım lideri, halkla ilişkiler uzmanı, reklamveren, sosyal medya yöneticisi ve içerik oluşturucuların pozisyonudur.

İletişimi Teşvik Et

Bir takımın uzun vadede birlikte etkin bir şekilde çalışabilmesi ve aynı amaca ve farklı hedeflere ulaşmaya yönelik çaba göstermeleri için, takım üyelerinin birbirleriyle iletişim kurmaları önemlidir.

Aynı doğrultuda olduklarından emin olmak için her takım üyesi arasındaki iletişimi teşvik etmek önemlidir. Çalışanları, ekibin diğer üyelerinden geri bildirim almaya ve herkesle iletişim kurmaya teşvik edin.

Takım üyeleri birbirleriyle etkili bir şekilde iletişim kurduklarında, ortaya çıkan problemlerle daha hızlı ve daha iyi başa çıkabileceklerdir.

Yorum Gönder