close
Kitlesel Fonlamaya Dair İpuçları

Kampanya Destekçilerinizle Doğru İletişimi Kurmanın Püf Noktaları

Kitlesel fonlama kampanyası yürütmek heyecan çok heyecan verici bir yolculuk. Ve bu yolculuktaki en önemli şeylerden biri, kampanyanızı destekleyecek insanların dikkatini çekebilmek ve onların güvenini kazanmak. Yine de her şey bununla sınırlı değil.

Potansiyel müşterilerin desteğini aldıktan sonra, bu desteğin kesilmemesi için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Mevcut destekçileriniz, onlarla doğru iletişim kurduğunuzda en güçlü marka savunucularınız olabilir. Destekçilerinizi işin içine dahil etmek ve onlarla güçlü bir iletişim kurmak için şu üç etkili yolu mutlaka deneyin.

Başarılarınızı Kutlayın

Destekçilerinizin ilgisini canlı tutmanın ve kampanyanızı paylaşmaya teşvik etmenin en iyi yollarından biri, onlar için düzenli güncellemeler yayınlamaktan geçer. Her bir kilometre taşını sosyal medya paylaşımlarıyla kutlayın ve bu paylaşımlara ilgi çekici görseller ekleyin.

Destekçiler projenin hızlı bir şekilde ilerlediğinin farkında olduklarında, bu haberi yaymak ve kampanyanızın başarı şansını daha da arttırmak için daha çok motive olacaklardır.

Aciliyet Duygusu Yaratmak İçin Özel Gün Düzenleyin

Destekçilerinize indirim veya hediye vereceğiniz 24 saatlik özel bir gün düzenlediğinizde bu onlarda aciliyet duygusu yaratır. Büyük bir indirim veya hediye kazanmak için yalnızca 24 saatleri olduğunda, destekçilerinizin kampanyanıza ilgi duyup paylaşmaları daha olasıdır. Bu strateji özellikle kampanyanız duraklamaya girdiğinde epey işe yarar.

Geri Bildirim İsteyin

Geri bildirim almak, bir kitlesel fonlama kampanyasının başlıca faydalarından biridir. Kampanya bittiğinde destekçilerden geri bildirim almayı beklemek yerine bu etkileşimi çok daha erken başlatın.

Görüş ve önerilerini almak için düzenli olarak destekçilerinize ulaşın. Söyleyeceklerini dinleyin ve bir konuşma yapın. Destekçilerinizle basit bir teşekkür notunun çok ötesine geçen bir seviyede etkileşim kurabilirseniz, çabalarınızın karşılığını almanız daha olasıdır.

Yorum Gönder