close
Genel

Kağıt Uçak Bir Drone Gibi Uçabilir Mi? Bu Minik Cihazla Mümkün

Kağıt uçak yapmak ve uçurmak en büyük çocukluk eğlencelerimizden biriydi. Ancak ne kadar çabalarsak çabalayım çoğumuzun uçağı 1-2 saniye içinde yere çakılırdı. Ufacık bir cihazın, o uçakları uzun süre özgürce uçurabileceğini bilemezdik.

PowerUp 3.0 isimli minik cihaz, kağıt uçağınızı bir drone gibi telefonunuzdan kontrol edebileceğiniz akıllı uçağa dönüştürüyor. Evet, kendi ellerinizle kağıttan yaptığınız uçağa telefonla yön verebiliyorsunuz. Çok havalı değil mi?

PowerUp 3.0, kağıdın arasına koyabildiğiniz akıllı bir modülden oluşuyor. Mobil uygulama yoluyla telefonla iletişim kuruyor ve bu sayede uçağı telefonunuzdan yönetebiliyorsunuz. Cihazın özellikleri de son derece etkileyici: Tek şarjla 10 dakika uçuş, 55 metre menzil, çarpma korumalı tampon, hassas kontrol ve otomatik itiş gücü bunlardan bazıları.

Mobil uygulaması da epey kullanışlı. Akıllı telefonunuzun ekranında manyetik pusula, yapay ufuk ve itiş gücü seviyesi, şarj durumu ve pil seviyesinin yer aldığı farklı göstergeler mevcut.

Kitlesel Fonlama Başarısı!

Akıllı bir kağıt uçak fikri ne kadar ilgi görebilir ki? Tahmin ettiğiniz çok daha fazla! 50.000 dolar fon toplama hedefiyle yola çıkan PowerUp 3.0 projesi 21.412 insanın desteğiyle 1.232.612 dolar gibi inanılmaz bir fon miktarına ulaştı. Aslında kağıt uçaklar sadece çocukluk eğlencesinden ibaret değilmiş.

Yorum Gönder

seven − six =