close
Kitlesel Fonlama Kampanyaları

Kablosuz Güvenlik Kamerası Dönemi Başlıyor

Güvenlik kamerası deyince akla ya topluma açık yerlerde kullanılan geleneksel büyük kameralar ya da kişisel kullanım için tercih edilen ufak kameralar geliyor. Her durumda bu kameralar görevini yerine getirmek için kablolara ihtiyaç duyuyor. Kablosuz güvenlik kamerası ile nihayet bu durum ortadan kalkıyor.

Akıllı ev sistemleri geliştiren Eufy isimli firmanın geliştirdiği EverCam isimli kamera, sahip olduğu özelliklerle güvenlik kameralarına yeni bir bakış açısı getiriyor.

1080p kayıt yapabilen EverCam, şifrelenmiş yerel depolama alanına sahip HomeBase isimli güvenlik merkezine bağlı çalışıyor. Güvenlik merkezini kablosuz yönlendiriciye bağladıktan sonra, HomeBase düşük frekanslı bir kablosuz sinyal üzerinden 16 kameraya kadar sürekli iletişimde kalabiliyor. HomeBase, kayıt başladıktan sonra otomatik olarak Wi-Fi’ye geçerek görüntüleri bir microSD’de saklıyor.

Mevcut güvenlik sistemlerinin çoğu, kayıtları genellikle kullanışlı ancak pahalı olan bulut sunucularında depolar. Uzak depolama alanını tercih ettiğinizde, EverCam kayıtlarınızı bulutta saklamak için her kamera için ayda 3 dolarlık bir seçenek sunuyor.

Tek Şarjla 365 Gün Kayıt

Kablosuz kamera, hemen hemen tüm düz yüzeylerde çalışan kendi vidasıyla monte ediliyor. Metal bir yüzeye sahipseniz, delme gerektirmeyen manyetik yuvayı kullanabiliyorsunuz. Bu iki seçenek arasında, güvenlik kamerasına ulaşabileceğiniz her yere yerleştirebilirsiniz. Kameranın ayrıca 140 derecelik geniş açılı bir objektife sahip olması sayesinde odanızı veya mülkünüzü daha geniş açıdan görebilirsiniz.

Mobil uygulaması yoluyla telefondan kaydı canlı takip etme, dahili hoparlörüyle yabancılarla uzaktan erişime geçme gibi özellikleri EverCam’i öne çıkaran diğer özelliklerden. Kameranın en büyük artısı ise kullanım ömrü. EverCam kablosuz olmasına rağmen 13400 mAh kapasiteli pili sayesinde 365 gün boyunca şarja ihtiyaç duymadan çalışabiliyor.

Kitlesel fonlama kampanyasına henüz yeni başlayan EverCam, şimdiden 1 milyon doların üzerinde fon toplamayı başarmış durumda. Akıllı güvenlik kamerası 219 dolardan başlayan ön sipariş fiyatına sahip.

Yorum Gönder