close
Dünya

InstaDreamer İle Rüyalarınızı Kontrol Etmek Artık Mümkün

En çok istediğimiz şeylerden biri kontrollü hissetmek ve etrafımızda olup biteni kontrol altına almak. Bunu bir noktaya kadar belli seviyelerde yapabilirken, asla kontrol edemediğimiz şeyler de mevcut. Örneğin rüyaları kontrol etmek gibi.

Rüyaları kontrol etmek imkansız gelse bile bunu mümkün kılan yollar da yok değil. Lucid dreaming veya astral seyahat gibi yöntemlerle bazı insanlar rüya gördüğü gerçeğinin farkında vararak durumu kontrol altına alabiliyor. Ama herkes o kadar kontrollü ve adanmış değil. Ne kadar zaman harcarsa harcasın bunu bir türlü başaramıyor.

Bu noktada devreye teknoloji giriyor. InstaDreamer isimli akıllı bileklik, herkesin zahmetsizce rüyasını kontrol edebileceğini vadediyor. Cihaz bunun için Pavlov’un klasik koşullanma yöntemini kullanıyor. Bu yöntem, önceden aralarında herhangi bir bağlantı bulunmayan bir uyarıcı ile tepki arasında bağ kurulması sonucu oluşuyor. Bu örnekte aralarında ilişki kurulan şeyler ise rüya ve akıllı bilekliğin yaydığı titreşimler.

Nasıl Çalışıyor?

InstaDreamer, koşullanmayı sağlamak adına, gün içinde siz uyumazken bileğinize titreşim gönderiyor. Bunu gerçeklik kontrolü gerçekleştirmenizi ve farkındalığınızı eğitmenizi hatırlatmak için gün boyunca ara ara tekrarlıyor. Uyanık olduğunuz için elbette herhangi “sihirli” bir şey olmuyor.

Koşullanmanın sonucu uykuda olduğunuzda ortaya çıkıyor. REM fazlarını algılayabilen akıllı bileklik, koşullanmayı etkinleştirmek en doğru zamanda titreşiyor. (Rüyalar REM uykusunda yani uykunun 4. safhasında görülür.) Bu tetiklenmeyle birlikte rüyada olduğunuzu anlayarak kontrolü ele alabiliyorsunuz.

Böylece lucid dreaming, astral seyahat, kabuslardan kaçınmak, ve hatta korkularınızı yenmek için bile cihazı kullanabiliyorsunuz.

InstaDreamer şu anda bir kitlesel fonlama kampanyası yoluyla fon topluyor. Kampanya henüz sona ermeden, 353 destekçi projeye fon sağlayarak, cihazın hedeflediği fonun iki katını elde etmesini sağladı bile.

Ön sipariş fiyatı 200 dolar olan cihazın tahmini teslim tarihi Şubat 2019.

Yorum Gönder