close
Kitlesel Fonlama

İlham Veren Kitlesel Fonlama Videoları

Kitlesel fonlama 2018’de de en çok tercih edilen fon kaynaklarından biri olmaya devam ediyor. Şimdiye kadar başarıyla fonlanan birçok büyük projeye tanık olduk. Bu başarılı projeler için hazırlanan kitlesel fonlama videoları, kampanyalarını başlatmaya hazırlanan girişimciler için de büyük birer ilham kaynağı.

Kampanyanızın videosu, göz ardı edilmemesi gereken çok önemli bir bileşendir. Videolar iyi yapıldığında büyüleyici, bilgilendirici ve kolayca viral hale gelir. Bunların hepsi kitlesel fonlama kampanyasının başarısı için önemlidir.

Harika bir videoya ihtiyacınız var. O halde size bu konuda ilham verecek üç başarılı kitlesel fonlama kampanyasının videosunu paylaşalım:

Baubax 2.0

Akıllı seyahat ceketi Baubax’ın 2015 yılındaki kitlesel fonlama kampanyası, yaklaşık 45.000 destekçiden 9 milyon doların üzerinde fon toplayarak sansasyonel bir başarı hikayesi haline geldi. Seyahat montunun geliştiriciler üç yıl sonra Baubax 2.0 ile kitlesel fonlama sahnesine geri döndü. Bu kez ceketin 15 değil, 25 farklı özelliği bulunuyor.

Baubax 2.0 da yaklaşık 4 milyon dolarlık fon toplayarak hayata geçmeyi başardı.

İlk kampanyayla deneyim kazanan Baubax 2.0 geliştiricileri, neyin işe yaradığını biliyorlardı. Kampanya için, başlangıçtaki başarılarını vurgulayan, hikayelerinin destekleyicilerini hatırlatan ve elbette tüm özellikleri kapsamlı bir şekilde görsel olarak açıklayan harika bir video hazırladılar.

Ape X Drone

Türkiye’den çıkan drone girişimi Ape X, Arıkovanı üzerinden başlattıkları kitlesel fonlama kampanyası ile büyük ses getirdi ve Türkiye rekoru kırdı. Proje 783.955 TL fon toplayarak Türkiye’de en çok fonlanan kitlesel fonlama kampanyası oldu.

Ape X, dayanıklı ve kullanımı kolay tasarım ve teknoloji ile piyasadaki diğer benzer ürünlerden sıyrılıyor. 3 eksenli gimbal kamera sabitleyici ve 4K çözünürlüklü kamera ile drone, tek bir şarjla 27 dakika boyunca kaliteli görüntüler elde etmenizi sağlıyor.

Kampanyanın başarısında önemli rol oynayan proje videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Använda

Çok amaçlı bir çanta olan Använda 10.000’den fazla destekçi tarafından 1.123.232 dolar fonlandı. Kampanya videosu, çantanın tüm özelliklerini kapsamlı bir şekilde anlatmanın yanı esprili anlatımıyla da dikkat çekiyor.

Kitlesel fonlamada sıkıcı olmamak büyük bir artı. Destekçilerin dikkatini dağıtan çok fazla şey var. Sıkıcılığın videonuzu mahvetmesine izin vermeyin ve eğlenmeyi ihmal etmeyin!

Yorum Gönder