close
Arıkovanı Girişim Haberleri

ALS Ve Felç Hastalarının Sesi Olmaya Gelen Nefesle Mesaj Ön Siparişe Açıldı

ALS ve felçli hastaların yakınlarıyla iletişim kurabilmesini, istek ve ihtiyaçlarını onlara iletebilmesini sağlayan iletişim cihazı Nefesle Mesaj, ön siparişe açıldı. Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyasına başlayan cihaz, desteklerinizi bekliyor.

ALS ve felç gibi hastalıklar, özellikle ilerleyen aşamalarda hastaların çevreleriyle iletişimini neredeyse tamamen kesiyor. Bu hastalar için geliştirilen iletişim cihazları hem bulunurluk hem de maliyet açısından ne yazık ki herkesin ulaşabileceği türden cihazlar değil. Nefesle Mesaj isimli cihaz ise tüm ALS ve felçli hastaların yardımına koşuyor.

Herkesin Ulaşabileceği Uygun Fiyatlı İletişim Cihazı

Kolay kullanımı ve uygun fiyatıyla dikkat çeken cihaz, her hastanın rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmış. Cihaz, hastanın nefes alıp verme şiddetini basınç sensörü ile ölçerek iki eşik seviyesinden birini aşıp aşmadığını kontrol ediyor. Bu iki eşik seviyesi harfi seçip ekrana yazdırma eşik seviyesi ve ekrana yazdırılan harfleri silme eşik seviyesi olmak üzere ikiye ayrılıyor. Normal nefes alıp vermede bu seviyeler açılmıyor. Dolayısıyla normal nefes alışverişi, ekrana yanlışlıkla bir şey yazdırılması gibi bir soruna sebep olmuyor

Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyasına başlayan Nefesle Mesaj, ön sipariş almaya başlamış durumda. Cihazın piyasaya çıkmadan önceki erken sipariş fiyatı 299 TL. Ayrıca 20 TL’ye tişört, 40 TL’ye kupa hediyeleri karşılığında da projeye farklı tutarlarda destek olabilirsiniz.

Seri üretime geçmek için 70.000 TL fon desteği arayan projeye buradan destek olabilirsiniz.

Yorum Gönder

eight − four =