close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Ignite Greenhouse İle Akıllı Sera Dönemi Başlıyor

Her ne kadar “Türkiye tarım ülkesidir” desek de son yıllarda bu söylemden epey uzak durumdayız. Hava şartları, yetersiz insan gücü ve en önemlisi teknolojiye ayak uyduramamak tarımın verimsizleşmesine ve her yıl tonlarca sebze meyve zayiatına neden oluyor. Bu koşullarda seracılık bir çözüm olarak görünse de geleneksel yöntemlerle bu tarım biçiminden de yeterince faydalanamıyoruz. Akıllı sera çözümleri sunan Ignite Greenhouse, bu sorunun önüne geçmeyi hedefliyor.

Gelişmiş bir kontrol ve izleme sistemi olan Ignite Greenhouse, sera içindeki mikro klimatik koşulların takibini sağlıyor. Greenhouse kiti içinde yer alan sensörlerin sera içine yerleştirilmesi ile sera verileri elde ediliyor ve uzaktan izlenebilir, enerji ve verim optimizasyonu sağlanıyor. Akıllı sera çözümü enerji ihtiyaçlarının maliyetlerini azaltarak sera verimliliğini artırmayı mümkün kılıyor.

Teknolojiyi ulaşılabilir fiyatlara indirerek basit ve kolay kullanımı sağlayacak açık kaynak kodlu bu proje, yarı profesyonel ve amatör üreticilerin çok daha verimli şekilde tarım yapabilmelerini sağlıyor. Uygulamanın açık kaynak kodlu olması sayesinde her maker kendi kitini oluşturabilme imkanı buluyor.

Ignite Greenhouse, Arıkovanı’nda kitlesel fonlama yolculuğuna başlamadan önce sizlerin görüş ve önerilerinizi bekliyor. Proje hakkında daha detaylı bilgi almak ve yorumlarınızı geliştirici ekiple paylaşmak için Arıkovanı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder

twelve + 1 =