close
Genel

Horlama Karşıtı Akıllı Uyku Sistemi

Horlama, farklı yaştaki birçok insan için önemli bir sorun. Beraber uyuduğunuz insan için can sıkıcı olmasının yanında aynı zamanda birçok sağlık riski taşır. Aslında, horlayan insanlar, diğer pek çok sağlık sorununa neden olabilecek uyku problemine sahiptir.

Bu rahatsız edici sorunla başa çıkmak için birçok kişi, özel uyku maskesinden burun bandına kadar pek çok farklı yönteme başvuruyor. Ama bu çözümler her zaman işe yaramıyor. Bu noktada devreye Nora giriyor.

Nora, başucu sehpasına koyduğunuz akıllı bir uyku sistemi olarak öne çıkıyor. Tüm set üç parçadan oluşuyor: Yastığın altına yerleştirdiğiniz bir ped, yatağınıza yakın bir yere koyduğunuz aparat ve bu aparata güç sağlayan mini bir pompayı taşıyan portatif çanta.

Nora, horlamayı kesmek için son derece basit bir şey yapıyor. Siz farkına bile varmadan başınızı hareket ettiriyor. Bu hareket, rahatlamış boğaz kaslarını harekete geçiriyor. Hareket, hava yolunun doğal konumunu aldığı için normal olarak nefes almanıza yardımcı oluyor.

Nora, kullanıcılara uyku ve horlama hakkında bilgi veren bir uygulama ile geliyor. Uygulama, modern teknoloji ile güçlendirilmiş horlama karşıtı Nora’nın tamamlayıcısı niteliğinde.

Kitlesel Fonlama Başarısı

2015 yılında kitlesel fonlama sahnesine çıkan Nora, kullanıcılar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Hayata geçmek için 100 bin dolara ihtiyaç duyan Nora için 3.426 kişi ön sipariş vererek 832.523 dolarlık fon sağladı.

Nora’ya ön sipariş verenler, 299 dolar olan perakende fiyatının yarısı, yani 149 dolar karşılığında akıllı uyku sistemine sahip olabildi. Sağlığınızı gözeten ve ilişkinizi kurtaran bir cihaz için gayet makul bir teklif.

Yorum Gönder

one × one =