close

Birçoğumuz, alışveriş merkezlerinde ya da oyun merkezlerinde gördüğümüz sanal gerçeklik gözlüklerinin ve gelişmiş oyun simülatörlerinin sahibi olma hayali kurarız. Tam da bu hayalle yola çıkan, istedikleri zaman kendi oyun salonlarında eğlenmek isteyen genç girişimciler tarafından geliştirilen Heximax, şimdi Arıkovanı’nda kitlesel fonlamaya hazırlanıyor.

Heximax Nedir?

Heximax, Cyberline tarafından Türkiye’de geliştirilen, gelişmiş ve hareketli oyun simülatörüdür. Tamamen yerli üretim olan Heximax, sanal gerçeklik gözlükleri ile entegre edilebilen sistemi sayesinde, monitörden izlemek yerine, oyunun içerisine dahil olmanızı ve gerçek hayata yakın bir deneyim yaşamanızı sağlar. 6 aylık yoğun çalışmanın sonunda ilk prototipi çıkarılan ve şu ana kadar 5 farklı prototipi bulunan Heximax’ın M3 modeli, aynı zamanda resmi olarak devlet destekli bir AR-GE projesidir.

Heximax’in Teknik Özellikleri Neler?

Heximax’ın hem oyun zevkinizi tavan yaptıran hem de kullanım kolaylıkları sağlayan onlarca teknik özelliği bulunuyor. Peki bu özellikler neler?

• 80 x 25 cm boyutlarında olan Heximax, oldukça küçük boyuttadır ve kolaylıkla taşınabilir.
• Araba yarışı, uçak/uzay simülatörü, roller coaster gibi onlarca oyunla entegre çalışabilir.
• 220 V ile çalışır ve saatte 200 W elektrik tüketir.
• Simülasyon/oyun içerisindeyken tüm hareketler saniyede 1000 defa kontrol edilir ve yenilenir, ayrıca 0.001 mm hassasiyeti sayesinde hareketleri gerçek hayata en yakın deneyimde hissetmenizi sağlar.
• 30 dereceye varan eğimi ve 250 mm/saniyeye varan ivmelenme özelliği sizi heyecanlandırabilir. Emniyet kemerinizi takmayı unutmayın.
• Oculus, HTC, Samsung, Pimax, Microsoft gibi birçok lider VR (Sanal Gerçeklik) gözlükleri ile entegre çalışabilir.
• Yapay zekâ destekli ses komutu sayesinde oyun ya da simülasyon içinde simülatörlerini kolayca sesle kontrol edebilirisiniz.

Heximax’in Kurulumu Nasıl Yapılır?

Heximax anlaşmalı lojistik firması ile korumalı ahşap kasa içerisinde güvenle ulaştırılıp, tekerlekleriyle istediğiniz yere götürülerek kurabilmenizi sağlıyor. Kurulumu ise çok basit! Sadece ayak ve direksiyon kısmını 4’er civata ile sabitlemeniz yeterli. Daha sonra koltuğu ve direksiyonu takarak  keyfini çıkarabilirsiniz.

Heximax İle oyun oynamak için ne gerekir?

Oyun oynamak için kullandığınız bilgisayar yeterli. İşletim sistemi olarak Windows 10 tavsiye ediliyor. Heximax yönetim programları, size verilen USB disk üzerinden otomatik olarak yüklenecek ve varsa güncellemelerini otomatik olarak yapacaktır.

Heximax Arıkovanı’nda kitlesel fonlamaya hazırlanıyor!

Oyun meraklılarının evde kendi alanlarını yaratmalarına olanak sağlayacak Heximax şimdi Arıkovanı’nda kitlesel fonlamaya hazırlanıyor! Buradan proje sayfasına giderek kitlesel fonlama öncesinde fikirlerinizde projenin geleceğine yön verebilirsiniz.

Yorum Gönder

one × 3 =