close

Özellikle büyük şehirlerde yoğun trafik birçok kişi için önemli sorunlardan biri haline gelebiliyor. Yarattığı trafiğe ek olarak, fosil yakıtlarla çalışan otomobillerin doğaya verdiği zarar da düşünüldüğünde kısa mesafeler için alternatif araç ihtiyacı doğuyor. Bu ihtiyaç doğrultusunda ortaya çıkan ve gitgide yaygınlaşan elektrikli scooter araçları, dünyanın birçok yerinde yaygınlaşmaya devam ediyor. Ülkemizde de Türk mühendisler ve tasarımcılar tarafından özenle geliştirilen Hergele, şimdi Arıkovanı’nda kitlesel fonlamada!

Hergele nedir?

Hergele, çok amaçlı kullanımı ile dikkat çeken bir elektrikli scooter olarak tanımlanabilir. Günlük kullanıma uygun ve kolay kullanılabilir bir yerli üretim ürünü olan Hergele, Türk mühendisler ve tasarımcılar tarafından özenle geliştirilmiş bir proje. Şehir hayatının tüm zorlukları göz önünde bulundurularak geliştirilen Hergele, ulaşım zorluğunu ortadan kaldıracak özelliklere sahip. Elektrikli scooter trendinin tüm dünyada yaygınlaştığı günümüzde, özellikleriyle ve yerli teknolojisiyle Hergele dikkat çekiyor.

Hergele’nin özellikleri neler?

Özgün şase tasarımı bulunan elektrikli scooterda IoT cihazı, takip sistemi, motor kontrol ünitesi bulunuyor. Ayrıca bu araçlar için özel olarak tasarlanmış, tamamen yerli üretim olan araç paylaşım mobil uygulaması da bir diğer özellik olarak göze çarpıyor. Eğimli yol şartlarında bile yüksek performans gösteren Hergele, yüksek torklu 350 Watt hub motora sahip. Rejeneratif fren sistemi sayesinde yokuş aşağı şarj olabilen bu elektrikli scooter, dört mevsim de rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Suya dayanaklı olan Hergele, maksimum 25km/s hıza ulaşabiliyor. Elektronik Rejeneratif ve Mekanik Disk Kombine Fren Sistemine sahip olan Hergele’de enerji tasarruf modu da bulunuyor.

Hergele’yi kimler kullanabilir?

Hergele keyifli bir gezintide veya şehrin trafiğinden kurtulmak istenen kısa-orta mesafe yolculuklarda herkes tarafından kullanılabilir. Yokuşlu yollarda bile yüksek performansla ilerleyebilen Hergele ile yolculuklarınız çok daha keyifli ve hızlı hale gelebilir. Hergele’nin mobil uygulaması ve şık tasarımı ile her türlü hava koşulunda dahi rahatlıkla yolunuza devam edebilirsiniz!

Türk mühendisler ve tasarımcılar tarafından özenle geliştirilen Hergele, şimdi Arıkovanı’nda kitlesel fonlamada! Buradan Hergele’nin proje sayfasına gidebilir, hakkında daha detaylı bilgi edinebilir, desteklerinizle Türkiye’nin teknolojilerine katkıda bulunabilirsiniz!

 

Yorum Gönder

one × three =