close

Takılardan kalıplara, baskılı devre kartlarından heykellere kadar aklına gelebilecek her şeyi, dilediğin materyali kullanarak üretebilmek ister miydin? Dışa bağımlılıktan kurtularak özgür bir şekilde kendi materyallerini üretmek isteyen bir üniversite öğrencisi tarafından geliştirilen Rosymill freze makinesi şimdi Arıkovanı’nda kitlesel fonlamada!

Rosymill nedir?

Rosymill; ahşap, plastik, metal gibi malzemeleri kullanarak takı, kalıp, baskı devre kartı gibi ürünlerin üretilebildiği, %100 yerli üretime sahip, bilgisayar kontrollü ve üç eksenli bir masaüstü freze makinesidir.

Freze nedir?

Freze, kesici bir ucun kendi ekseni etrafında dönerek, çeşitli materyallere talaş kaldırma metoduyla şekil verme işlemine verilen genel isimdir. Uzun yıllar önce icat edilen bu sistem, yıllar içerisinde gelişerek günümüzdeki halini almış, freze makineleri endüstrideki üretim aşamalarında sıklıkla kullanılır hale gelmiştir.

Rosymill ile hangi malzemeleri kullanabilirsiniz?

Rosymill ile neredeyse aklınıza gelebilecek her malzemeyi özgürce kullanabilirsiniz. Alüminyum, bakır, Pirinç, PCB, Ahşap, MDF, Pleksi, Strafor, Polietilen ve daha birçok malzeme Rosymill’de rahatlıkla kullanılabilir.

Neden Rosymill?

  • Rosymill, tamamen güvenli ve sessiz çalışır. İşlem sırasında ortaya çıkan talaşların kontrol edilebilmesi için operasyonun yapıldığı bölme tamamen kapalı bir tasarıma sahiptir.
  • Cihaz, masanızda oldukça küçük yer kaplayacak ve kolayca taşınabilecek bir tasarıma sahiptir. Bu boyutlarına rağmen, dakikalar içerisinde saç teli inceliğindeki hassasiyetiyle bir ürünü üretebilir.
  • Cihazı kullanmayı öğrenmek oldukça basittir. Kullanabilmek için tasarımcı, mühendis, tekniker veya atölye sahibi olmanıza gerek yoktur.
  • Çalışması için ihtiyaç duyduğu bütün parçaları bünyesinde barındırır. Tasarım bütünlüğünü bozabilecek çıkıntılara sahip değildir.
  • Arduino tabanlıdır ve açık kaynak kodlu yazılımlarla tamamen uyumludur.
  • CAM ve CAM gibi birçok yazılımla uyum içerisinde çalışır.

Arıkovanı’nda kitlesel fonlamada!

Dışa bağımlılıktan kurtularak özgür bir şekilde kendi materyallerini üretmek isteyen bir üniversite öğrencisi tarafından geliştirilen Rosymill freze makinesi şimdi Arıkovanı’nda kitlesel fonlamada! Buradan Rosymill’in proje sayfasına giderek detaylı bilgi edinebilir, ön sipariş fırsatlarından yararlanabilir, desteklerinizle Türkiye’nin yenilikçi teknolojilere destek olabilirsin! Üstelik yüzde yüz yerli tasarıma sahip bu ürün şimdi 399 TL değerindeki aksesuar ve başlangıç kiti hediyesiyle geliyor!

Yorum Gönder

11 − one =