close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

GreenBox İle Evinizde Topraksız Bitki Yetiştirebileceksiniz

Büyük şehirlerde yaşayanların bir bölümü, bir gün kendi bahçelerinde kendi bitkilerini yetiştirecekleri bir gelece düşlüyor. Arıkovanı’nda toplumsal düşünme sürecine giren Greenbox ise bu hayalin şimdiden gerçekleştirilmesini sağlayacak.

Teknolojik bir masaüstü serası olan Greenbox, her bitki için özel iklim ortamını sağlayacak, istediğiniz bitkiyi organik ve taze şekilde yetiştirmenizi mümkün kılacak.

Seranın Android ve iOS uyumlu mobil uygulamasının verdiği açıklayıcı bilgiler ve kolay kullanımı sayesinde organik bitki yetiştirmek için herhangi bir ziraat bilgisine sahip olmak gerekmeyecek. Öte yandan mobil uygulama üzerinden ekilen bitkinin gelişimi izlenebilecek.

Topraksız tarım metodunu benimseyen Greenbox ile bitkiler standart yetiştirme tekniklerinden yüzde 60 daha hızlı büyüyor çünkü besin ve suya daha kolay ulaşıyorlar. Toprakta yapılan yetiştiriciliğe oranla daha az iş gücüne gerek vardır çünkü kazmaya veya zararlı otları temizlemeye gerek yoktur. Bitki topraktan alabileceği tüm zararlı böcek ve bakterilerden korunmuş olur. Böylece böcek ilacına ihtiyaç duymaz.

Greenbox ile ister önceden belirlenmiş şartlara sahip bitkileri yetiştirebilecek, isterseniz kendi seçtiğiniz bitkinin değerlerini elle girerek evde topraksız yetiştiriciliğe başlayabileceksiniz.

Mobil Kontrol Masaüstü Serası toplam 100.000 TL destek arayacağı kampanyasına başlamadan önce sizin fikirlerinizi bekliyor. Buradan proje sayfasına göz atabilir ve görüşlerinizi proje ekibiyle paylaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

2 × two =