close

Neredeyse her girişimcinin ortak özelliği, daima öğrenmeye ve gelişmeye açık olmasıdır. Bu öğrenme yolculuğunda da son yılların yükselen trendlerinden podcastler önemli bir rol oynayabilir. Dünya genelinde neredeyse her konuda ve her dilde podcast bulmak mümkün olsa da girişimcilerin dinlemekten en çok keyif alacağı muhtemelen girişimcilik konulu podcastler olacaktır. Bu içeriğimizde de hem dinlemekten büyük keyif alacağınız hem de öğrenerek gelişebileceğiniz girişimcilik konulu podcast kanalları sizlerle.

1- Bir Yaşam Felsefesi Olarak Girişimcilik

“Ortak dertlerimiz var. Hayatımızı anlamlı yaşamak istiyoruz. Fikirlerimizi hayata geçirmek istiyoruz. Değerli olmak ve değer üretmek istiyoruz. Kendimiz için doğru olan hayatı yaşamanın yollarından biri de girişimci olmak.” Mottosuyla yola çıkan İnanç Ayar tarafından hazırlanan Bir Yaşam Felsefesi Olarak Girişimcilik, tam 170 bölüme ulaşmış durumda. Kanalda kitaplardan beslenip, yönetim bilimleri, felsefe ve sanattan yola çıkılarak bir yaşam felsefesi olarak girişimcilik anlatılmaya çalışılıyor.

2- Üretim Bandı

Eran Filiba, Andaç Türkmen ve Ender Ahmet Yurt tarafından iki haftada bir yayınlanan Türkçe podcast kanalı Üretim Bandı, Türkiye ve Dünya’da teknoloji şirketlerinin nasıl ürün ve yazılım geliştirdiklerini öğrenebilmek üzerine her bölüm farklı bir şirketi misafir ediyor. Kanalın üzerinde durduğu ana konu ise “Ürün geliştirme süreçleri”.

3- Girişimci Muhabbeti

Barış Koçdur, Samican Tandoğdu ve Tuna Yaprak tarafından hazırlanan Girişimci Muhabbeti, Türkiye’de ve Dünya’da girişimcilik hakkındaki gelişmelere odaklanıyor. Toplamda 234 bölüme ulaşan programın her bölümü girişimcilik ve yatırımcılık konularına ilgi duyanlar için oldukça bilgilendirici.

4- 1 Proje 1 İnsan

Kadir Köymen’in, girişimcilik ekosisteminden her seviye insanla sohbet ettiği 1 Proje 1 İnsan, adından da anlaşılabileceği üzere insanlar ve projelerini konu alıyor. Birbirinden bağımsız olan her bölümünde bazı projeler senior gözünden incelenirken, bazı bölümler junior gözünden inceleniyor.

5- Girişimci Kafası İle Kafa Sohbetler

Girişimcilik Konulu Podcast Kanalları listemizin son programı Girişimci Kafası ile Kafa Sohbetler‘de, herkeste bir girişimci kafası olduğunu ve herkesin bu yeteneğini ortaya çıkararak başta bireysel sonra toplumsal faydaya dönüştürmesi için neler yapabileceği konuşuluyor. Değer yaratma, paylaşma, büyütme ve kazanma üzerine konulu toplam 12 bölüm dinlemeniz için sizi bekliyor.

Yorum Gönder

3 × 5 =