close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Türkiye’nin Girişimcilik Kültürü Dergisi Founders 5. Sayısıyla Yayında

Türkiye’nin girişimcilik kültürü dergisi Founders 5. sayısıyla Dergilik raflarındaki yerini aldı.

Türkiye’de girişimcilik ve kitlesel fonlama kültürünü geliştirmek ve daha geniş kitlelere yaymak için yola çıkan Founders, 5. sayısıyla okurlarının karşısına çıktı.

2018’e veda edip 2019’a merhaba derken, Founders da bu sayısında 2018’in girişimcilik ve kitlesel fonlama dünyasındaki gelişmelere büyük yer ayırdı.

Kapağında “2018’de Türkiye girişimcilik ekosisteminde neler oldu?” konusuna ayıran Founders, geride bıraktığımız yıl boyunca yerli girişimlere yapılan kayda değer yatırımları ele aldı. Bu yıl özellikle e-ticaret devi Alibaba’nın, ülkemizin önde gelen e-ticaret sitesi Trendyol’u satın alması en dikkat çekici konuların başında geldi.

Founders, Türkiye’nin kitlesel fonlama platformu Arıkovanı özelinde kitlesel fonlama dünyasında cereyan eden gelişmelere de büyük bir sayfa ayırdı. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 800 bin TL fon toplayarak Türkiye’nin kitlesel fonlama rekorunu kıran Ape X drone büyük bir başarıya imza attı.

Bağımsız inkübasyon merkezi Viveka’nın ve Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın yöneticileriyle yapılan röportajlar da Founders’ın bu sayıdaki önemli konuları arasında yer aldı.

Dergilik platformunda ücretsiz olarak yer alan Founders’ı okumak için iOS ve Android cihazlarınıza Dergilik uygulamasını indirebilirsiniz.

Yorum Gönder