close
Sosyal Girişimcilik Nedir?

Hem Geri Dönüştürülebilir Hem De Son Derece Havalı Kahve Bardağı

Dünyada her gün tonlarca litre kahve tüketiliyor. Ve bu kahvelerin büyük bir bölümü plastik kahve bardaklarından içiliyor. Bunlar da çevreye atık olarak geri dönüyor. Huskee isimli kahve bardağı ise bu sorundan kurtulmak için son derece parlak bir fikre dayanıyor.

Yalnızca kahve tüketiminde değil, kahvenin işlenmesi sırasında da tonlarca atık meydana geliyor. Kahve çekirdeğini kaplayan zar ve kahveyi işledikten sonra ortaya çıkan posa bunların başında geliyor. Bu atıkları kullanarak ortaya çıkarılan Huskee Cup, kahve bardağına bambaşka bir yorum katıyor.

Dönüştürülebilir kahve çekirdeği zarlarından yapılan Huskee Cup, çevre dostu özelliğinin yanında şık tasarımıyla da dikkat çekiyor. Huskee Cup hem evde hem de kahve dükkanlarında kullanılabilecek şekilde farklı boy seçenekleriyle geliyor. Kırılmaz ve bulaşık makinesinde yıkanabilirlik, bardağın diğer artıları arasında.

Kitlesel fonlama yoluyla hayata geçen Huskee projesi, geçtiğimiz yıl bu sayede 108.534 dolar fon toplamayı başarmıştı.

Huskee Cup, insanların gerçekten kullanabileceği yenilikçi, güzel ve sosyal sorumluluk yönü de olan bir ürün sunarak kimsenin daha önce denemediği bir sorunu çözmenin mükemmel bir örneği.

Yorum Gönder

12 + 9 =